Wpis z mikrobloga

Murki z #epapieros - mam problem. Kupiłem sobie polecany tu zestaw (evic mini + cubis), wszystko złożyłem wraz z firmowa grzałka (Clapton 1,5 ohm - była w komplecie). Nalalem liquidu i próbuje przypadać - no i tu problem, bo dumy praktycznie zero, syczy jak cholera i co najgorsze - czasem wyrzuca kropelkę liquidu poza ustnik :( na grzałce napisane 8-20 W to ustawiłem 10, opór sie zgadza, napięcie 3.91. Co robię złe?
  • 22
@M4ks: bo to #!$%@? grzałka można żylaków za uszami dostać, wrzuć 0.5 SS 316 zalokuj grzałke na początku i 220 stopni a max moc ustaw na 50w
@M4ks: zakropliles claptona? z 5-8 kropel. ustaw 12-13 w. Na poczatku krotkie strzaly po 1 sekundzie. Trzeba uwazac bo mozna zbobrowac. To najbardziej smaczaca grzalka i najdluzej startuje.
@znienackowy: zakroplilem. Próbowałem z 1 ohm z zestawu wcześniej ale nie zmieniłem mocy i poszło 75W ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec uznałem, ze pewnie spaliłem. Może byc liquid za gesty? Kupiłem BMy..
@M4ks: akurat mam teraz zalany BM RY69. one są gowniane jak na razie. Tytoniowki po chwili smakuja od nich praktycznie tak samo. 75w to spaliles wate. Przy Cubisie pospiech nie jest zalecany i te grzalki bobrza przy gornych ustawieniach w ich zakresie pracy. Smacza tylko w zakresie dolnym, dla 1ohm 12-14w, najlepiej airflow zamkniety, clapton 12-13w airflow otwarty. 0,5 to tam bodajze 17-20w, TC koniecznie bo bedzie pluc lawa.
oczywiscie podchodze od strony smaczenia, duze chmury mam w dupie. Na razie najwieksze widzialem przy lq z Maiart, duzo gliceryny no i w claptonie mialem problem z transportem.
@M4ks: przeciagnij grzalke zasysajac lq bez przyciskania. odpowietrz baniak odkrecajac topcap, znow na sucho zasysnij. kilka strzalow pozniej krotkich po sekundzie w odstepach czasu, odpowietrzanie i ma isc.
@znienackowy: probowalem, cholera, rozebralem, wyczyscilem, zalalem od nowa - to samo. Nacisnalem bez zaciagania przy 16W - wystrzelilo jak cholera ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz probuje raz jeszcze i bulgocze jakby sie costam gotowalo i pryska na zewnatrz. Ja pieprze...
@beaverr: a nie powinno samo "wyparowac" po pierwszym zagotowaniu?
masz zaciagac bez naciskania:d ustaw mniej. ew. zobacz sobie taki tutorial na youtube takiego dziwnie wygladajacego kolesia oraz tutorial samego joyetecha, tez na jutubie.


@znienackowy: probowalem, ogldalem. Chyba to nie dla mnie zabawa, ale dzieki za wsparcie...