Wpis z mikrobloga

No siema Mircy. Dzisiaj w #rozdajo pozbywam się telefonu. Doczytajcie do końca, żeby było wiadomo co i jak. Telefon to Geeksphone Keon, który kiedyś popełnili Hiszpanie dla Mozilli. Zgadza się, system operacyjny to Firefox OS. Nie wiem czy to jeszcze żyje i czy żyje ich sklep. Poza tym nie ma co ukrywać, sprzęt jest słaby, ale jeżeli ktoś potrzebuje prostego smarphone'a, to się nada. Na mój gust na plus można zaliczyć wygląd. Poza telefonem dołączam całą resztę gratów w oryginalnym pudełku: ładowarka (niezgodna z naszymi gniazdkami :P), kabel usb, słuchawki i nawet jakaś naklejka z logo Firefox OS. Praktycznie nie używany.

Głównym problemem jest jednak bateria - w związku z tym, że telefon leżał sobie przez parę lat w szufladzie, bateria jest do wymiany. Ładuje się (niby) do 3% i jest spuchnięta. Nie wiem jak z dostępnością zamienników.

W każdym razie losowanie jutro wieczorem przez #mirkorandom , bawią się wszyscy, łącznie z zielonymi. Wysyłka na mój koszt w bliżej nieokreślonej przyszłości. W komentarzu zdjęcie dodatków.

#rozdajo #zadarmo #cebuladeals
źródło: comment_3fKhbhVLhHWEDTBUxo7Khewq9rqELxAx.jpg
  • 23
@to_jest_chyba_kurcze_zart: Wiesz, dużo go nie używałem, ale wyświetlacz jest słaby (kolory liczone bodajże w tysiącach), kiedyś jak go aktualizowałem to coś się porąbało i miałem 2 x sklep. No i aplikacje pisane chyba w js - grałem tylko w jakiegoś pasjansa i coś w stylu obracania kamieni żeby było kilka tego samego koloru obok siebie - tyłka nie urywało.
Miałem nadzieję, że jednak bateria ożyje, bo chciałem dać w pełni użyteczny
@vegaushp: Jest możliwość odpalenia FFOS na Androidzie (tzn. ogólnego launchera itd.), na razie nie wszystko działa, ale jak ktoś chce zobaczyć ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vegaushp: Może taki jest plan - przenieść FirefoxOS na Androida ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jak ktoś lubi to może - bardzo fajnie to w teorii działa (w praktyce nie za bardzo)