Wpis z mikrobloga

Mireczki, strasznie potrzebuję pomocy, co tu się stało, to ja nawet nie... Sytuacja wygląda tak, że tata przewoził dzisiaj 2 samochody z Niemiec, jeden z Nich był mocno uszkodzony z boku, ale niestety bez dokumentów, dokumenty są w Polsce gdyż osoba która kierowała tym samochodem zostawiła go w niemczech a dokumenty zabrała i wróciła do domu. No i na całe nieszczęście kontrola celna przeprowadziła kontrolę przy Norymbergii i okazało się, że auto jest do zdjęcia i do oddania na szrot. TAK, chcą wziąć to auto na szrot mimo woli właściciela, bo stwierdzili, że jest zbyt mocno uszkodzone i w żaden sposób nie idzie się z Nimi dogadać. Co można zrobić? Mają prawo odwalić coś takiego?
#bekaztransa #niemcy #pytanie
  • 15
erowała tym samochodem zostawiła go w niemczech a dokumenty zabrała i wróciła do domu. No i na całe nieszczęście kontrola celna przeprowadziła kontrolę przy Norymbergii i okazało się, że auto jest do zdjęcia i do oddania na szrot. TAK, chcą wziąć to auto na szrot mimo woli właściciela, bo stwierdzili, że jest zbyt mocno uszkodzone i w żaden sposób nie idzie się z Nimi dogadać. Co można zrobić? M


@rataj1995:
Nie
@1tona: Chciałbym, lecz nie jestem niestety jego właścicielem, my tylko przewozimy samochody.
@daf38: Czyli nawet jak przewożę auto z francji, które jest bez dokumentów, gdyż zostały wysłane do właściciela w Polsce i jest całe, gdy złapią mnie niemieccy celnicy mogą to auto zabrać na szrot?
@daf38: No dobrze, a kserokopia dowodu rejestracyjnego wystarczy celnikom? Musi być jakiś sposób, jest to nie możliwe według mnie, że zrobili to zgodnie z prawem. Przecież tyle anglików jest przewożonych na części bez dokumentów, całe lohry tego zjeżdżają i nie chce mi się wierzyć, że zabierają całe lohry na szroty...
@1tona: Właściciel jest z Polski, no dobrze, rozumiem o co chodzi, tylko czy zrobili to zgodnie z prawem? Nie wiem czy wiesz jak to jest z anglikami, te auta zazwyczaj wygrywa się na aukcji i zleca komuś przywiezienie bez bawienia się z papierami bo i tak idą na części, i jedzie tego mnóstwo z Anglii i wychodziłoby na to, że mogą zgarniać setki aut na swoje szroty.
@rataj1995: jezeli auto zostalo oddane na zlom to masz problem.To nie jest juz samochod tylko wg prawa kupa zelastwa.Zeby bylo smiesznie zeby kupowac-sprzedawac zelastwo musisz miec pozwolenie.Zeby przewozic za granice potrzebujesz taki dokument aneks VII.Transporty o ktorych piszesz -zlomowisko sprzedaje innemu zlomowisku towar i maja na to dokumenty.To ze cos jest jeszcze wydobywane z tych aut (czesci) to juz sprawa kupujacego.Ma do tego prawo
@daf38: Na ten samochód już nawet nie patrzmy, zleceniodawca pogodził się już ze stratą, na całe szczęście była to Meganka z 2000r i na dodatek jak już wspomniałem po wypadku, dziwiłem się, że opłaca się mu to ściągać do Polski, ale klient Nasz Pan jak to się mówi. Dobrze, że nie było to coś nowszego, bo dosyć często mamy transporty z Francji już nie byle jakich autek, które są bez dokumentów,