Wpis z mikrobloga

Mirki, powoli zaczynam myśleć o przebranżowieniu (bo moja praca czasem nie ma sensu no i dla lepszych zarobków w przyszłości). Myślę o ux design i grafice, bo to jest mi najbliższe z różnych powodów. Znalazłam fajne materiały/szkolenia/spotkania jeśli chodzi ux (zarówno po polsku jak i po angielsku), ale mam problem z grafiką - nie mogę zdecydować który kurs będzie wartościowy. Konkretnie chodzi mi o photoshopa i adobe illustrator. Najlepiej po polsku, bo na początek chcę jednak skupić się na szybkiej nauce a nie na tłumaczeniu słówek.

Np. coś takiego:http://eitca.pl/program-certyfikacyjny-akademii-eitcacg - warto w to iść?
#grafika #grafikakomputerowa #grafikplakaljakprojektowal #rozowepaski
  • 10
@ann_onim: musisz się sprecyzować czy chcesz iść w ux(badania, testy, makietowanie, strategie, analizy danych, technologie - więcej psychologii niż projektowania) czy grafika (ps, dtp, il, id). Ogólnie temat szeroko pojęty. To jakbyś powiedziała że chcę zostać informatykiem a nie sprecyzowała czy administratorem, webdevem, architektem systemów etc. Wiadomo, fajnie znać podstawowe zagadnienia z każdego ale lepiej być specjalistą w jednym.
@Dzwoneg: zauważyłam w ofertach ze stanowiska są często laczone: ux/ul plus umiejętności tworzenia grafik, albo prototypowania. ale zdecydowanie chce się skupić na ux
@ann_onim: są łączone, ale nastaw się że jak masz stanowisko ux/ui designer to głównie będziesz klepać interface byle był zgodny z przyjętymi normami UX, bez tworzenia persony, bez testów na grupie klientów etc. 90% pracy ux'a odbywa się na kartce ^^
Tutoriale same w sobie nie są złe, ale najwięcej się nauczysz raczej rozwiązując problemy. Ogarnij podstawy photoshopa/illustratora. Wybierz sobie jakiś fajny interface na dribbble i spróbuj na początek odwzorować go.