Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie #prawo a dokładniej #prawopracy .

Firma w której pracuje ogłosiła upadłość w styczniu b.r. Za styczeń nie została wypłacona należność gdyż ma ona zostać uregulowana poprzez Fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Okej, jakoś przeżyje.. ale teraz, należność za luty wypłacona w dwóch ratach (pierwsza oczywiście nie była na czas) no i ciągle czekam na wypłatę z marca. Mocno mnie już to irytuję, czy mogę jakoś wyegzekwować swoją należność? Przez pracodawcę zmuszony byłem zaciągnąć kredyt (oczywiście na %) kto mi to teraz odda?
  • 6
  • Odpowiedz
@Wiadrodziej: jeśli będzie masa upadłościowa to urzędnik po sprzedaniu wszysrkiego co miała firma będzie regulować należności, niestety od najważniejszych a w praktyce to pracownik nie jest najważniejszy, bo najpierw kontrahenci itp. No i nie wiadomo czy w ogóle kasy wystarczy.
  • Odpowiedz
@Wiadrodziej:
1. jeśli pracujesz po ogłoszeniu upadłości to jesteś zaspokajany w pierwszej kolejności, przed wierzycielami. Nie jesteś zaspokajany wg kolejności z listy wierzytelności. Możesz normalnie domagać się i dochodzić swojego hajsu.
  • Odpowiedz