Wpis z mikrobloga

@zwierzak2003: to taki gotowy system na RPi który umożliwia zdalne sterowanie drukarką + podglądanie kamerą, z tego co wiem (mogę być w błędzie) to wysyła się do niego plik ze slicera i on steruje drukarką.
  • Odpowiedz
aka kamerkę używasz ? bo podłączyłem kamerkę usb i na daną chwilę strasznie przycina


@tomasz2101: HP HD 2300, co prawda nie przycina ale ma dość duże opóźnienie. Próbowałem kilka kamerek z Raspberry Pi i żadna nie chodziła zbyt płynnie, to raczej wina wolnych transferów USB na malinie.
  • Odpowiedz
Minusy:

- trzeba mieć wolne RPi

- trzeba mieć wolną kamerkę

( ͡° ʖ̯ ͡°)


@FlameRunner: PRi Zero to koszt ~40zl więc nie jest jakiś olbrzymi, z tego co czytałem to działa tez z chińskimi kamerkami za $5 wiec tez grosze a masz ten komfort, ze jak cie nie ma w domu to zawsze możesz sprawdzić jak idzie wydruk i w razie czego go przerwać (jeśli np
  • Odpowiedz
Czym dokładnie jest to OctoPi? Zamiennikiem do sterownika drukarki czy po prostu dodatkowym komputerem wspierającym pracę drukarki?


@zwierzak2003: nie jest zamiennikiem sterownika, jest webowym interfejsem do komunikacji ze sterownikiem
  • Odpowiedz
@loginek0: tak z mojej.
Nie bardzo rozumiem pytanie o te gotowe rzeczy.
A co do malinki nie kupowałem specjalnie do drukarki po prostu miałem jedno Zero "luźne" ;)
  • Odpowiedz
@Czayen: Inaczej zadam pytanie :) Mam malinkę, co potrzebuje jeszcze i za ile aby zrobić pierwszy wydruk w 3D? :) Kupowałeś jakąś gotową drukarkę czy sam składałeś?
  • Odpowiedz
Inaczej zadam pytanie :) Mam malinkę, co potrzebuje jeszcze i za ile aby zrobić pierwszy wydruk w 3D? :)


@loginek0: Akurat malinka to tylko dodatek którego właściwie nie potrzebujesz żeby zacząć przygodę z drukiem 3d ;)

Kupowałeś jakąś gotową drukarkę czy sam składałeś?

Można powiedzieć ze to i to (przycisz głośniki zanim klikniesz na filmik). Kupiłem kit do samodzielnego montażu.
  • Odpowiedz