Wpis z mikrobloga

Ministerstwo Cyfryzacji o #bitcoin "Przyspieszający rozwój technologii, (..), pojawianie się alternatywnych form płatności, np. bitcoin , rozproszone rejestry składników majątku i przeprowadzanych na nich transakcji (ang. blockchain), tworzą infrastrukturę umożliwiającą przyspieszony rozwój."
https://pl.scribd.com/doc/309564446/Ministry-of-Digital-Affairs-Blockchain
  • 25
@InPay: zbyt pięknie to brzmi, że państwo ma służyć społeczeństwu. Czerwona lampka zapala się jak zaczynają mówić o naszym bezpieczeństwie.

… musi być bezpieczny dla naszych danych oraz transakcji wszelkiego rodzaju, dokonywanych w sieci;

Zauważcie jakiego słowa użyli "musi".
Niech oni już nie martwią się o nasze bezpieczeństwo my sami potrafiliśmy o nie zadbać do tej pory będziemy sami nadal o nie dbać.

@pawlo74: Obecnie ministrem jest Anna Streżyńska - to zapewne dlatego. Dopóki ona będzie to będzie ok. Jak odejdzie to będzie powrót do poprzedniej polityki.
@soma115: jak najbardziej zgadzam się z tym rozwiązaniem. Neandertalczycy ;) odkryli to już dawno dlatego wprowadzili ten rodzaj rządzenia w Szwajcarii gdzie ich jest najwięcej zaraz po Izraelu. Jest jedno tylko ale, nadal można manipulować takimi wynikami. Nie wierzę, że nie zmanipulowali wyników w sprawie repatriacji złota niedawno.
Uwierzę dopiero wtedy kiedy będziemy mieli swoje paszporty na blockchainie bitcoina i na tej podstawie będziemy głosować. Inaczej to wszystko farsa.
@soma115: dobry argument, tylko zapominasz, że Szwajcaria nie leży w Afryce tylko w centrum Europy i do tego jest krajem neutralnym, więc najechanie takiego kraju jest niby niemożliwe to raz a dwa to gdyby nie zmanipulowali to niestety wyszło by na jaw, że nie ma już czego sprowadzać.
@pawlo74: Jak to możliwe, że wszystkie decyzje szwajcarów były dla nich korzystne a ta jedna nie? Większość złota i tak trzymają u siebie i nie korzystają z niego.
Myślę, że szukasz jedynie pretekstu żeby się tym nie zajmować.
@soma115: to nie świadczy o tym, że to była zła decyzja czy referenda są złym rozwiązaniem. Wręcz odwrotnie referenda są świetnym rozwiązaniem, ludzie zawsze głosują tak jak będzie dla nich najlepiej (następny przykład referendum greckie w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej).

Ten przypadek jest potwierdzeniem mojej tezy, że fałszowanie jest możliwe i nie jesteśmy gotowi na takie rozwiązania. Powtarzam, najpierw system wyborów, których nie można oszukać a dopiero wtedy referenda.
@soma115: nie rozumiesz jaka musi być kolej rzeczy?
Najpierw odseparowanie państwa od naszych pieniędzy tak jak zrobiliśmy to z państwem i religiami a następnie dopiero możemy mówić o demokracji i referendach. Inaczej to wszystko nie ma najmniejszego sensu. Dopóki nie zrozumiesz tego biedaku będziesz się kopał z koniem do śmierci a nic kompletnie nie zmienisz. N I C.
To paradoks. Nie da się wprowadzić uczciwego systemu bez możliwości decydowania o tym jaki ma być system.


@soma115: to nie jest żaden paradoks. To jest pewnik. Nie ma osoby na świecie, która powiedziała by "nie" dla uczciwego systemu wyborów, którego nie da się oszukać.
Ja myślę tu tylko i wyłacznie o systemie głosowania.
@pawlo74: No właśnie jest odwrotnie. Żeby odseparować państwo od naszych pieniędzy trzeba najpierw mieć możliwość zrobienia tego. To tak jakbyś wykłucał się ze mną jak naprawić samochód gdy tymczasem ja próbuje zwrócić Ci uwage, że nie mamy żadnych narzędzi. Ty chcesz odkręcić śrubę gołymi rękami.

Nie używaj proszę inwektyw. Musimy się dogadać - to jest w naszyn interesie.

@pawlo74: To jest paradoks w tym sensie, że nie uda nam się
To jest paradoks w tym sensie, że nie uda nam się wprowadzić takiego systemu bo obecnie nie mamy prawa zdecydować o czymkolwiek.


@soma115: tak to jest paradoks w tym sensie, że ja daję Ci narzędzie, którym możesz naprawić samochód. Mało tego, Ty to narzędzie masz przed oczami ale Ty nie widzisz tego narzędzia. Biegasz szukasz narzędzi, które kompletnie nie nadają się i lamentujesz, że nie można naprawić samochodu.
My mamy narzędzia
@soma115: jedyna droga jaką widzę to pompowanie w bitcoina jak najwięcej kapitału, podniesienie jego wartości a tym samym przyciągnięcie coraz więcej nowych użytkowników, którzy poznają jego możliwości. Z bitcoina nie może wyleczyć się żadna osoba, która pozna potencjał tej technologii.
W zasadzie to dzieje się teraz na naszych oczach. Jedynie czego potrzebujemy to czasu, czasu i jeszcze raz czasu. Niczego więcej nam nie potrzeba.
Pewnie zdajesz sobie też sprawę z tego,