Wpis z mikrobloga

@Sajdyk_pl: Jeżeli zastanawiacie się w jaki sposób wyciągnąć ze swojego power banku dodatkowe kilka procent energii, przeczytajcie tekst w którym to wyjaśniam - Jak wartość prądu rozładowania wpływa na ilość oddanej energii z Power Banku.
Informacje w nim zawarte wynikają tylko i wyłącznie z moich spostrzeżeń, więc jeżeli znajdzie się ktoś mądry, kto będzie w stanie wytłumaczyć naukowo zawarte tam informacje, to chętnie się z nimi zapoznam( ͡° ͜ʖ ͡°)
#technologia, #powerbank, #blitzwolf, #xiaomi,
  • 6
  • Odpowiedz
@pkrr: Oczywiście, że tak. Tylko te straty nie są zawsze jednakowe i nie zależą tylko od wydajności elektroniki, ale też od wartości prądu jakim ładuje się podłączony telefon. Przy ładowaniu z portu 2A straty będą większe, niż przy ładowaniu z portu 1A. A przy "szybkim ładowaniu" wykorzystującym technologię Qualcomm Quick Charge te straty będą największe.
  • Odpowiedz
@kodijak Owszem, że niekoniecznie. Ale zauważyłem to już kilka razy. Poza tym wydaje mi się to mieć ścisły związek ze stratami energii w postaci ciepła. Pomiędzy rozładowywaniem portem 1A i 2A nie czuć różnicy w temperaturze power banku, natomiast przy rozładowywaniu technologią QC power bank był zdecydowanie ciepły. No a wiadomo, że ciepło to energia, która skądś musiała się wziąć.
  • Odpowiedz
@kodijak Złącza i kable były w każdym teście te same, a ciepło - przy szybkim rozładowywaniu - było bardzo znaczne. Jak mierzyłem to PB na obudowie miał ponad 30 stopni. To jest chyba mechanizm jak przy bateriach. Jeżeli szybko się je rozładowuje to też się grzeją.
  • Odpowiedz