Wpis z mikrobloga

Mireczki na jednej działce mieszkamy w 2 domach z bratem. Chcę mu udostępnic neta, ale nie chciałbym żeby mój lokalny ISP się o tym dowiedział. Połączenie mam przez ubnt, później to idzie do mojego routera z openwrt, później Bridge i do brata. Pytanie, w jaki sposób można pozorowac, że to tylko jedno urządzenie router jest wpiete, tak żeby nie dało się zeskanować całej sieci. Nie chciałbym żeby się ktoś do mnie przyczepil niepotrzebnie. Jak to zrobić?

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #internet #mikrotik #ubnt #isp #sieci #elektroda
  • 10
@Airbooz: pogadaj z ISP. Ja swoim klientom pozwalam dzielić co chcą i jak chcą, bo jak ja nie pozwolę, to przyjdzie taki, co pozwoli. Co z netem dzieje sie za CPE, mnie nie interesuje
@Airbooz: a ta umowa to podpisywana 15 lat temu czy jakos teraz? Poza tym pewnie gdzieś tam masz NATa, wiec ISP nie widzi co jest dalej. A zawsze możesz mieć przecież więcej urządzeń w domu
@Airbooz: Schowaj anteny aby nie były widoczne dla Twojego dostawcy jak by sie kiedyś wybrał do Ciebie, na bridge i routerze wyłącz DHCP aby Twój router domowy wszystko adresował i nie powinno być problemu( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Airbooz: a kogo to obchodzi, przypusmy ze laczysz sieci z bratem w celu dzielenia sie plikami, grami, czym kolwiek. Po drugie dostawcy nie wnikaja w to czy masz 2 badz wiecej routerow, masz dom wolno stojacy i zastosowales wifi na pietrze i w piwnicy skad przegladasz wykop... Regola ta zabezpiecza dostawce gdy masowo odsprzedajesz internet, oraz gdy twoj brat nabroi w internecie przez twoje lacze, to ty ponosisz za to odpowiedzialnosc