Wpis z mikrobloga

we wrześniu kupiłem swój pierwszy samochód, który był ubezpieczony, a właściwie jest do lipca tego roku. Załatwiłem wszystkie formalności oprócz tych związanych z ubezpieczeniem. I teraz mam pytanie, w lipcu jak wygaśnie to aktualne ubezpieczenie, to co się wydarzy? Ono za pewne samo się nie odnowi chyba, ale mnie czeka zajebisty pewnie rachunek do zapłacenia? Jako młodociany kierowca dopiero teraz mi przeliczą to ubezpieczenie i oprócz tego, że będę płacił nowe to i za stare (to aktualne) przyjdzie mi zapłacić?
#samochody #ubezpieczenia #oc
  • 7
@kkarol93: towarzystwo ma prawo do rekalkulacji i moze wyjsc doplata za okres od wrzesnia do lipca (w zwiazku z tym, ze ochrona trwa, a Ty nie zglosiles nabycia pojazdu po jego zakupie)
jezeli towarzystwo ma informację (np. od zbywcy), że pojazd nalezy do Ciebie, to ubezpieczenie się nie wznowi
@kkarol93: nie każda firma robi rekalkulacje. ja sam kupowałem 2 auta od ludzi z mega dużymi zniżkami sam nie mając żadnych (w obu przypadkach zgłosiłem ubezpieczycielowi, że teraz ja jestem właścicielem) i nic nie musiałem dopłacać, nawet jak już ubezpieczenie wygasło (choć wtedy chybamusiałem zgłosić wcześniej, żeby się nie przedłużyło) to było jakieś 2 lata temu
@kkarol93: Tak jak się już dowiedziałeś z wcześniejszych komentów ubezpieczyciel może zrobić rekalkulację składki, ale nie musi :) Tak, więc możesz dostać pod koniec rachunek z wyrównaniem za wykorzystany okres. Druga sprawa to ubezpieczenie NIE PRZEDŁUŻA się automatycznie, dlatego musisz najpóźniej ostatniego dnia trwania otrzymanego OC wykupić nowe na siebie (w tym celu zapraszam na nasz kalkulator OC https://mfind.pl porównamy kilkunastu ubezpieczycieli i wybierzemy coś tanio jak rzucisz link do wyników