Wpis z mikrobloga

Mam bluze biało czerwoną z godłem Polski i w niej chętnie biegam po #londyn.
Jamajczycy lubią mieć swoje flagi podopinane w samochodach.
Irlandczycy swoje zielono białe barwy na czapkach , plecakach.
Rumun w robocie nawet sobie #!$%@?ł w trzykolorowe paski młotek xD

...Ja myślałem zawsze że to z dumy bycia obywatelem danego kraju, czując dume. a tu taki pan. @wolfisko mówi że nieee. Tożsamość narodowa go "śmieszy"
w symbolach narodowych widzi tylko sebixów.
to ja panu powiem panie żeś pan baran i tuk. oraz milego weekendu.

#uk #emigracja #patriotyzm
  • 145
@Songox25: Polskę czekają coraz cięższe czasy, między innymi dzięki masowym emigrantom zarobkowym, którzy wytłaczają z kraju świeżą, młodą krew. Miłości do kraju nie wskazuje koszulka Surge Polonia, tylko to, co się realnie robi dla jej dobra (czyt. jest się z nią na co dzień, z jej trudami i bolączkami). Zaraz się zleci gro emigrantów i zacznie krzyczeć, że oni przecież tysiące złotych ślą do Polski, co jest de facto mało istotne,
Mam bluze biało czerwoną z godłem Polski i w niej chętnie biegam po #londyn.

Jamajczycy lubią mieć swoje flagi podopinane w samochodach.

Irlandczycy swoje zielono białe barwy na czapkach , plecakach.

Rumun w robocie nawet sobie #!$%@?ł w trzykolorowe paski młotek xD


@zomowiec: Aha, to jak jamajczyk, irlandczyk i rumun i ty tak robisz to swietny argument za. Jestescie hipokrytami i ciesze sie, ze sie oznaczacie.

Nigdy nie bylem zwolennikiem
w Norwegii prawie wszystkie domy na prowincji i przedmiesciach maja dumnie powiewajaca na maszcie flage.


@Fevx: w sensie jakie flagi, roznych narodowosci? I "prawie wszystkie" to strasznie mocne okreslenie, jechalem przez Szwecje i Norwegie i nie zauwazylem czegos takiego. "Prawie wszystkie" sugeruje, ze jednak powinienem cos takie dostrzec.
. Emigranckim hitem jest @sorek, który na exodusie kręci intratny biznes, a wg. jego poglądów Polska powinna zginąć, żeby mogła się odrodzić.


@UndaMarina: Tu akurat jest trochę racji. Nie podnieśliśmy się do końca z komunizmu, a już społeczeństwo wymaga coraz większego utrzymania od przedsiębiorców.

Polskę czekają coraz cięższe czasy, między innymi dzięki masowym emigrantom zarobkowym, którzy wytłaczają z kraju świeżą, młodą krew.


A mi się wydaje, że to młodzi co
@zomowiec: No niestety podziękuj sebixom i patusom. U nas tego typu "patriotyzm " na pokaz (specjalnie pisze w cudzysłowie) został zawłaszczony przez środowiska nacjonalistyczne i zwykłych patoli. Sklepy które kiedyś wciskały bluzy HWDP i Śmierć Konfidentom sprzedają bluzy z orzełkiem czy flagą polską (zresztą, często mają obie te tematyki w swojej ofercie.

Po drugie - to że w innych krajach noszą to nie oznacza od razu że to jest dobre -
@system_shock: chcesz mi powiedzieć, że gro polskiej pato emigracji zarobkowej, robiącej za wózek widłowy u Angola, na co dzień kupuje ziemię i domy w Polsce? Mało słyszę o takich historiach, osobiście się nie spotkałam. Wyjazd w celu zarobienia kasy na biznes i powrót (jak najszybciej) jestem w stanie zrozumieć. Zasiedzenie się za granicą na 15-20 lat, egzystowanie w tamtejszym społeczeństwie, wprowadzenie w nie swoich dzieci i brak konkretnych planów na powrót,
@system_shock: pochwal się ile domów w PL kupiłeś i ile miesięcznie przesyłasz do Polski, bo do pato emigracji zarobkowej chyba się nie zaliczasz ;) I primo: kiedy wracasz?

Przypominam ci, że rozmawiamy, prowadzimy dyskusję, wymieniamy poglądy. Dlaczego uważasz, że ja komuś cokolwiek dyktuję? Niech każdy żyje jak chce, co nie zmienia faktu, że niektóre postawy mnie osobiście bawią.

Irytuje mnie natomiast jedna rzecz - w momencie kiedy płaczący za Polską emigranci