Wpis z mikrobloga

Coraz poważniej zastanawiam się nad upublicznieniem wszystkich danych gdzie moja sprawa ma miejsce. Sąd nakazał sporządzenie mapek z drogami, jakie strony są w stanie zaakceptować. Gdy zobaczyłem, jaką odpowiedź wystosował urząd gminy, to zacząłem się zastanawiać, czy oni trolują, czy nie zrozumieli polecenia...
#sluzebnoscwolfika
Pobierz whitewolfik - Coraz poważniej zastanawiam się nad upublicznieniem wszystkich danych g...
źródło: comment_h6SuR3ItqaJNqlILkFNY7QAacRbIfyRE.jpg
  • 28
@whitewolfik: Dziwi mnie w piśmie od gminy jedna rzecz: napisali ze najbliższą gminna droga publiczna jest działka 124/21 (czyli ta granicach z Twoją od północy). Według mapy bliżej położona jest działka gminna nr 124/10. Jest to działka gminy i jak napisali "droga gminna". Ale czy jest drogą publiczną? Jeśli nie jest droga publiczną (musi być uchwała rady gminy kwalifikująca dana drogę do dróg gminnych) to pismo urzędu jest okej.
Tym samym
@whitewolfik: Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała: czy sprawdzałeś decyzję podziałową na bazie której powstała działka sąsiada (ta obecnie bez dostępu do drogi publicznej). Bo jestem na 99% pewny ze jest w niej warunek, iż podział nowo wydzielonych działek jest możliwy pod warunkiem iż przy ich zbyciu zostanie zapewniony do nich dostęp do drogi publicznej.
Jeśli jest taki zapis to możesz to podnieść również w sadzie.
@whitewolfik: Tutaj masz ciekawy przykład z odpowiedzią eksperta.
I tak jak pisze @olowpb zerknij do księgi wieczystej (tak będzie szybciej) działki pierwotnej z której wydzielono mniejsze działki.
Byłem jakiś czas temu w sądzie - wydziale ksiąg wieczystych i wystarczy, ze wykażesz interes prawny i ci ja udostępnią od ręki (weź jakieś dokumenty, cokolwiek, nie sprawdzają zbyt dokładnie). Jak znajdziesz w niej interesujące cie zapisy to zrób sobie foteczki i później powołaj