Wpis z mikrobloga

@Tank1991: Zawetował kilka beznadziejnych ustaw, za co mu chwała. Oprócz tego Prezydent pełni głównie funkcje reprezentacyjne, a jest zdecydowanie w tym lepszy od pijaka Kwaśniewskiego, czy leśnego dziada Komorowskiego, którzy ośmieszali się na każdym roku.
  • Odpowiedz
@Tank1991: Oj, chyba Ty przysypiałeś na WOSie. Prezydent ma tylko możliwość inicjatywy ustawodawczej i jako Prezydent RP złożył już do do sejmu projekty dotyczące obniżki wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku. Teraz są one w komisjach. A 500+ było również elementem jego kampanii prezydenckiej, więc dziwne, aby wetował coś, co sam firmował swoim nazwiskiem.
  • Odpowiedz
@Tank1991: A Ty nie czytasz ze zrozumieniem, wiem doskonale czym jest weto prezydenckie, ale przecież nie będzie wetował ustawy, którą obiecywał podczas kampanii prezydenckiej :D
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,500-zl-na-dziecko-i-cofniecie-reformy-emerytalnej-wsrod-obietnic-A-Dudy,wid,17569916,wiadomosc.html?ticaid=116d6e&_ticrsn=3

Ma możliwość przeprowadzenia inicjatywy ustawodawczej, ale później to i tak musi przegłosować Parlament, więc to co było w jego gestii już zrobił.

Poza tym projekty ustaw nie mogły przejść gdy rządziła PO, więc musiał poczekać na PiS. A kadencja Prezydenta trwa 5 lat, a
  • Odpowiedz
@halfmaniac:
1. artykuł jest z po kampani. 500+ to był pomysł na wybory parlamentarne. Kitu sobie nie wcisne, pamiętam co było.
2.

ale później to i tak musi przegłosować Parlament

czy ty robisz ze mnie debila? czy nim jesteś? parlament to pis, ten sam co wystawił dudę do wyborów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! obietnica dudy == obietnica pis. Jednym słowe - duda wyruchał swoich wyborców bo musiał od początku wiedzieć że pis tego
  • Odpowiedz
@Tank1991: Raczej wyborcy wszystkich partii dają się wyruchać politykom, jeśli wierzą w jakiekolwiek ich obietnice, obojętnie z jakiej partii są. Obojętnie czy to PiS, czy Nowoczesna, czy Korwin :D Ot polityka w demokracji. dlatego trzeba do tego podchodzić pragmatycznie, a nie tak emocjonalnie jak Ty.

Przecież masz w tym artykule napisane co takiego Duda obiecał podczas swojej kampanii. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Wystarczy wpisać w google Duda 500zł i
  • Odpowiedz
@Tank1991: Jestem całkowitym przeciwnikiem demokracji, dlatego zagłosowałem na PiS. Jak widać po tym co robią, był to dobry wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale także z innych względów. Mając poglądy konserwatywno-wolnorynkowe z góry odpadały dla mnie takie partie jak SLD, Platforma, Razem czy PSL. Korwin to stary i zidiociały dziad, który na swoich listach nie miał żadnych ludzi z potencjałem poza głupimi karynami - głos na
  • Odpowiedz