Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #pytaniedoeksperta

Jeżeli jest wada wzroku, krótkowzroczność, jest za długa gałka oczna pic reel (własnoręcznie wykonałem) to czy da się jakoś przypakować te mięśnie, aby się mocniej kurczyły i były silniejsze to da się te wadę skorygować w ten sposób? Naturalnie?

polecam otwierać w nowych kartach, będzie lepiej to widać

#okulary #okulista #okulistyka #medycyna #pytanie
Pobierz H.....s - Mam pytanie do #pytaniedoeksperta

Jeżeli jest wada wzroku, krótkowzroczn...
źródło: comment_lBrQDqJb23JNwowSLRdlB0Wr5b8gSIrR.jpg
  • 16
@Helsantonio_Montes: To nie do końca tak. Mięśnie gałkoruchowe wpływają tylko na pozycję oka, nie na jego kształt. Krótkowzroczność można skorygować laserowo - usuwa się małą część zrębu rogówki i w ten sposób zmniejsza zdolność skupiającą oka.
stosować okulary plusy (delitakne +0.5) do patrzenia na blisko mimo krótkowzroczności wtedy mięśnie powinny się nieco zluzować czyli po odjęciu okularów patrząc w dal powinno się ostrzyć lepiej
oprócz tego ćwiczenia patrząc na kciuk i tło kciuka (dalekie tło i bliższe) i jak najszybciej po wiele powtórzeń - natychmiast po tym zmienia się ostrość zaskakująco dobrze, można poćwiczyć gdy zmrużenie nie pomaga a np. trzeba zobaczyć coś z oddali to po dosłownie
@Helsantonio_Montes: nie;) książki wyżej miałem ale nie chciało mi się, nic nigdy nie wykonywałem dłużej, po serii ćwiczeń szybko przywraca mi się ostrość, od dekad wada się nie pogłębia, nie noszę okularów, ostrość zależy od dnia i ćwiczeń, raz jest lepiej samo z siebie raz gorzej ale nie ma tragedii do naprawienia ćwiczeniem, z reguły 95% dnia patrzę na bliskie odległości stąd trudno aby było inaczej