Wpis z mikrobloga

#laptopy #serwispc #pytanie #lenovo #majsterkowanie #komputery

Mireczki, potrzebuje porady co zrobić z #!$%@? dzisiaj lapkiem.
Model to Lenovo P580. Spadł z około metra na płytki w kuchni, rozpadł się na kilka kawałków, wypadł dysk, ale nawet się nie wyłączył, dalej leciał stream z meczem , zrezygnował dopiero po jakiejś minucie jak się zorientował, że nie ma dysku. Po ponownym podłączeniu wszystko działa, matryca ok, dysk ok, ogólnie wszystko ok poza obudową. Wygląda tragicznie, połamana w kilku miejscach, kawałek dołu całkiem odpadł, zawiasy nie działają, ta część z matrycą rozwarstwiła się na 3 (odstaje ramka z przodu i tylna obudowa), odstaje klawiatura (ale działa), generalnie cała obudowa do wymiany.
I tu pytanie, znacie jakiś serwis w Wwa, który zrobi to w miarę tanio? Może lepiej samemu skompletować części u majfrenda i spróbować się za to zabrać samemu, albo zanieść z kupionymi częściami jakiemuś specowi? Może jakiś mirek podjąłby się wymiany obudowy za rozsądne wynagrodzenie?

Mam nadzieję, że coś podpowiecie, bo laptop nie mój a ziomka i jak mi policzą jakoś w serwisie z 1000pln to zbankrutuję ;d
  • 6
@wonsz_smieszek: no tak, niby najprostsze rozwiązanie ale jedyny taki uszkodzony lapek na allegro ma właśnie zepsuty zawias i obudowę matrycy. Patrząc po archiwalnych to tak jest z większością tego modelu .
Na aliexpres też na razie jeszcze nie znalazłem wszystkiego, a to co mam sporo droższe niż myślałem.