Wpis z mikrobloga

Robię ramp druida stąd http://www.hearthpwn.com/decks/464687-rank-1-legend-in-two-days-pawelhs-rampdruid
To co mogę złożyć z mojej kolekcji wygląda tak (talia nie ma 30kart): http://www.hearthpwn.com/decks/471828-ramp-druid
Nad czym się zastanawiam:
- Kupować brm dla emperora ( dałem go już do talii bo i tak brm trzeba będzie kupić, chociaż jak oglądałem partyjki to nie widziałem go, żeby działał )
no i co brakuje i w nawiasie co mam i myślę, żeby za to można wrzucić
- 1 shade of naxxamaras ( inkrustowany skarabeusz, niestabilny ghul, harvest golem, szalony bombiarz, glut, zbieracz łupów, milczący rycerz, wierzchowy raptor )
- 1 sylvanas windrunner ( pędzący kodo, drugi belcher, craftowanie drugiego azure drake lub zdziczałego dzikuna )
- 1 ancient of lore ( cenarius, starfire, słońcowierca, żelaznokory )
- 1 force of nature ( to wycraftuje )
- 2 living roots ( podobne zamienniki jak dla shade ew mogę wycraftować )

Co warto craftować, co ze swojego decku rzucić ( moja kolekcja jest aktualna pod kontem gdzie jest dodany deck z drugiego linku ) ew. jakieś swoje propozycje podać.
Chodzi mi bardziej o uzasadnienie, jakbyście nie wiedzieli dlaczego nad któraś kartą się zastanawiam to wam wytłumaczę bo nie chce mi się od razu pisać wszystkiego.

#hearthstone
  • 11
@Lewo:
Kupuj Emperora, bo to świetna legenda i ci się przyda przez najbliższy rok na 100%.
Living roots to common, więc craftuj. Tanie, a dobre.
Bez FoN'a i Acienta w ilości x2 nie dasz rady, ale za dwa tygodnie te karty dostaną nerfa. Jak chcesz nimi pograć to craftuj, potem najwyżej zmielisz za pełną wartość.
@Lewo: Na jedno combo będzie Ci ciężko.
Na jednego lora będzie Ci ciężko.
Dwa wary niepotrzebne.
Dwa drejki i dwa belchery.

Myślę, że powinieneś odpuścic sobie ten deck.
@Lewo: emperor jest mega, bo daje Ci obnizki na twoje drogie dropy, a poza tym działa jak taunt i przeciwnik skupia sie na zabiciu jego za wszelką cenę, a nie na Twojej twarzy( ͡° ͜ʖ ͡°) możesz wrzucić tego ludka za 3 many co przejmuje jednego stronnika jest jest ich 4 na boardzie
@Lewo:
- Emperor jest niezbędny
- zamiast Shade daj raptora lub Mind Control Tech
- za Sylvanas drugi Azure Drake lub Sludge Belcher
- Ancient of Lore jest must have
- FoN tyż, chociaż można spokojnie grać na jedno combo
- Rootsy craftuj śmiało
@leedss: @Vasek:
ale to ramp ( tauntowanie na late-game i kombo jako dodatek do niego, kiedyś były bez kombo i się grało jak wolniejsza meta była ).
żeby wycraftować fon + 2x living roots to będe musiał pyłować nadmiarowe karty ( chciałem z tym poczekać do premiery ale strasznie na tym nie zyskam, szczególnie, że same crapy raczej nie do nerfa ).
tzn. nie jestem pewien czy wy nie chcecie
@Lewo: Na 100% powinieneś wycraftować Ancient of Lore. To bardzo silna karta i rdzeń tej talii. Z drugim FoN możesz spokojnie poczekać. Ogólnie talie druida są rozmaite, choć wszystkie takie same ( ͡° ͜ʖ ͡°) i poza kartami "core" można sobie dowolnie wciskać zamienniki. Jednemu odpowiada dodatkowy draw, a drugiemu taunt. Graj, testuj i tak dalej... Maexxna raczej się nie przyda i nic na tym nie stracisz