Wpis z mikrobloga

Hej mirki, potrzebuję waszej pomocy, szukam laptopa premium, alternatywy do #macbook pro 15 dla programisty korzystającego z #linux. Z rzeczy które są dla mnie ważne to:
- jakość wykonania sprzętu
- mobilność
- kompatybilność/wsparcie dla linuxa
- mocna bateria

Do tej pory myślałem nad Dell xps 15 9550, ale może znacie coś lepszego.
Wiecie może czy w Polsce można kupić xps 13 developer edition?
#laptopy #komputery #dell #apple #thinkpad
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@|-__-l
Zmajstruj sobie laptopa ( ͡ ͜ʖ ͡)
https://www.youtube.com/watch?v=8mrRFF72AZU
Polecam na płytę główną banana pi, ponieważ posiada interfejs SATA 3.0 pod który podepniesz sobie SSDka, zwłaszcza że za 2-3 miesiące samsung wypuści dysk SSD który będzie miał 16tb pamięci i szybkość 1024mb/s, z czym banana pi będzie hulać w 8kc ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
- mocna bateria


@I-__-I:
To z 15 tylko macbook, reszta wyciągnie 2-3h mniej.

Do tej pory myślałem nad Dell xps 15 9550, ale może znacie coś lepszego.

Alternatywy niekoniecznie, po prostu trzeba je tutaj wymienić tak byś mógł obejrzeć wszystkie opcje: Asus UX501VW, jest też HP ZBook Studio G3, który jest bardzo udaną konstrukcją.
  • Odpowiedz
@majsterV2: wspomniałem o macbooku dlatego że chcę kupić sprzęt o wysokiej jakości z dobrym wsparciem, będę go używał w pracy dlatego fuckupy są bardzo niepożądane.
  • Odpowiedz
@I-__-I: Radzę zbudować takiego laptopa, będzie zdecydowanie wyższej jakości oraz wiele godzin trzymał na baterii, po za tym Linux wspiera takie płytki na ARMach i nawet androida możesz odpalić jak chcesz pograć.
Do tego dorzućmy fakt że taki laptop nawet ciepły się nie zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@I-__-I: Kodzę na tp od dawna, oczywiście pod jedynym prawdziwym systemem czyli linuxem (arch konkretnie). Co prawda jakiś czas temu przerzucili się z naprawdę zajebistych klawiatur na wyspowe, ale przyzwyczaiłem się i jest dobrze (zresztą stacjonarnie piszę na docku + 2 monitory + mechaniczna klawa). Popatrz na t450p, albo najnowszy t460p. Jak dla mnie najlepszy wybór w kategorii mobilność/koniepodmaską/wykonanie.
  • Odpowiedz
Popatrz na t450p, albo najnowszy t460p.

Jak dla mnie najlepszy wybór w kategorii mobilność/koniepodmaską/wykonanie.


@przepelnieniebuforu: ale to są 14-stki, poza tym nie istnieje taki laptop jak t450p + do tego t460p jest słabszy, waży tyle samo bądź więcej, pomimo 1.6 cala mniej, jest grubszy i dłuższy, ale o 1 cm węższy.
  • Odpowiedz
@Pustulka @I-__-I : no nie wiem czy laptop z geforcem to dobry pomysł w tej sytuacji, może lepiej coś z samym intelem? Ja sam czekam na nowe procki z iris p580, akurat te zbooki g3 mają mieć go w ofercie
  • Odpowiedz