Wpis z mikrobloga

Witam,

Mam #pytanie do #niebieskiepaski

Zastanawiam się nad zakupem elektrycznej maszynki do golenia. Pytanie do użytkowników tego typu urządzeń. Jaki rodzaj golarek polecacie? Foliowe jak w Braunie, czy rotacyjna z trzema głowicami jak w Philipsie? Jaka jest różnica pomiędzy takimi golarkami? Kolejne bardzo ważne pytanie - czy golarką elektryczną ogolę się tak samo dokładnie (na pupcie niemowlaka) jak zwykłą maszynką?

Pozdrawiam Was serdecznie i liczę na pomoc.
Nollaroy - Witam,

Mam #pytanie do #niebieskiepaski

Zastanawiam się nad zakupem ...

źródło: comment_gBWB4UuzdqjANoOlge8YpULUPApPVh7A.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Nollaroy: nie ogolisz się tak samo krótko, ale i tak polecam. Wcześniej miałem philipsa, teraz Braun i chyba lepsze jest to drugie rozwiązanie - philips częściej zostawiał niedogolone miejsca. No i Braun ma stacje czyszczącą co jest dużym plusem
  • Odpowiedz
@Nollaroy: Golarką nie osiągniesz takiego efektu jak maszynką. Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy - żeby była możliwość golenia się podczas ładowania. Głupia rzecz a wiele golarek jej nie ma.
  • Odpowiedz
ach, być może to kwestia tego. Ale tak czy siak- czy jest szansa na sprawdzenie czy poduszki na pewno są na miejscu?


@mrlukasz: Używam brauna i według mnie goli lepiej niż philips. Co prawda nie korzystałem z najdroższych modeli ale w średniej półce cenowej polecam brauna.
  • Odpowiedz
@Nollaroy: mam dokładnie tego samego philipsa co na zdjęciu (ostatni). Kupiłem go bodaj 4 lata temu, kosztował coś koło 800zł. Dość szybko zdupczył mi się przycisk włączania golarki - pękła obudowa. Po paru miesiącach padł trymer. Jak jesteś leniwy to wiedz, że np. tego philipsa trzeba po każdym goleniu czyścić - musisz otworzyć głowicę, #!$%@? ci gumki, uszczelki i nożyki + włosy. Zarost nie jest golony w 100% (ja mam twardy).
  • Odpowiedz
@Nollaroy: ja mam brauna, wprawdzie nie goli jak maszynka ale daje rade. Kiedyś byla w braunie opcja zeby przetestowac sprzet chyba przez 100 dni, sprawdz moze jeszcze jest taka opcja.
  • Odpowiedz
@Nollaroy: Ja bez problemu mogłem się ogolić na gładko ale foliową brauna. Tylko jak już masz minimum to musisz pod włos jechać i lekko napisać skórę w kierunku golenia żeby włosy wstały. I wbrew pozorom te maszynki zacinają. Nie za często ale da się.

Ale ogólnie porzuciłem golenie na gładko bo trochę mnie to #!$%@?ło i zapuściłem brodę. Teraz przycinam ją tylko maszynką do włosów bo trymer w braunie się zatarł.
  • Odpowiedz
@Nollaroy: kilka lat temu kupiłem sobie philipsa z 3 głowicami(coś jak na przed ostatnim zdjęciu) może nie goli tak dokładnie jak zwykła maszynka ale nie wyobrażam sobie że znowu miałbym tracić kilka minut dziennie na golenie tradycyjną maszynką.
  • Odpowiedz
Takiego odzewu się nie spodziewałem! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję wszystkim za pomoc. Póki co bardziej jestem przekonany do Brauna, ale poczekam, może jeszcze pojawią się jakieś ciekawe opinie.
  • Odpowiedz