Wpis z mikrobloga

Piszę to na mirko bo może ktoś wcześniej pomoże, ale i tak wołam @MyDevil
Testuje właśnie hosting MD1 na MyDevil.

TL;DR: Gdy tworze nowy projekt django o nazwie publicpython, na stronie wyświetla się strona powitalna django, czyli wszystko poszło ok. Jednak gdy nazwa projektu jest inna niż publicpython, strona zwraca 404.

Oba projekty tworzę w identyczny sposób, jak w instrukcji: https://wiki.mydevil.net/Django

- dodaje domenę (tą udostępnioną przez MyDevil, zaznaczam że będę używał tam pythona, podaje lokalizację do pliku python we wcześniej zrobionym środowisku virtualenvs)
- polecenie: source /usr/home/......./.virtualenvs/..../bin/activate // uruchamiam moje środowisko
- polecenie: rm -rf publicpython // usuwam domyślnie stworzony folder
- polecenie: django-admin.py startproject nazwa
projektu // tworze projekt django
- tworze plik passengerwsgi.py (zmieniam nazwę projektu)
- polecenie: python passenger
wsgi.py
- i teraz jeśli projekt django nazwałem public_python na stronie mam djangowe "It worked", a jeśli nazwałem inaczej to 404

Ktoś wie w czym problem?

#mydevil #python #django
  • 4
@cojawyrabiam: dzięki :)

musiałem to przeoczyć, a kolejne zdanie:
"Istniejący projekt Django należy umieścić jako katalog /usr/home/login/domains/domena/publicpython. W przypadku gdy projekt nie nazywa się publicpython należy zmienić jego nazwę."

zrozumiałem inaczej, że niby podają mi ścieżkę i mam sobie odczytać tą ścieżkę podstawiając nazwę projektu zamiast public_python. Nie ma to sensu, za szybko przeczytałem te zdania i stąd taka interpretacja...