Wpis z mikrobloga

@Zircon:
1. Tusk wraca do kraju.
2. Sytuacja jak na obrazku.
3. Pewny siebie wkracza do sejmu.
4. Otwiera drzwi niczym Thor.
5. Dwóch bagietmajstrów czeka za drzwiami i zakuwa go w kajdanki.
6. Odklejają gazetkę sejmową ze ściany pod którą się znajduje plakat "Donald Tusk MOST WANTED". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
7. ?
8. Profit!
@stefansiarzewski:

Ja znajdę ci takich co nie tęsknią, ty znajdziesz takich co tęsknią

Ale ja mam statystyki: http://wiadomosci.wp.pl/kat,140716,title,Glosowanie-w-wyborach-parlamentarnych-wedlug-wyksztalcenia-infografika,wid,17932248,wiadomosc.html?ticaid=116d0a

Mam opinie wydziałów prawa z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego i nawet Państwowej Akademii Nauk.

Do opinii ekonomistów nie będę dawał Ci linków bo pewnie stwierdzisz, że to jacyś lewacy.

ale tęskniący argument jest po prostu śmieszny

Tusk był daleki od ideału ale raczej tęsknie za stabilnym i profesjonalnym rządem
@InnyKtosek: Poglądy polityczne nie mają wiele wspólnego z wykształceniem. Kto wybrał poprzedni rząd? Ci sami ludzie, którzy głosowali na obecny. Znam profesora nacjonalistę i postępowego menela - czy to wszystko przesądza? Ja oceniam działania ludzi u władzy, nie tych, którzy na nich głosowali. Poprzednia koalicja rządziła jak na liberałów przystało - niech się dzieje wola nieba, żadnego interwencjonizmu, praktycznie żadnej polityki zagranicznej, wsiadamy do europejskiego pociągu, obecny to typowe konserwy -
Poglądy polityczne nie mają wiele wspólnego z wykształceniem.


@stefansiarzewski: Niestety ale mają. W jest od groma badań które wykazują korelację miedzy wykształceniem/inteligencją a poglądami politycznymi. Podesłałbym linki ale to jest tak łatwe do znalezienie, że zostawię to Tobie.

Znam profesora nacjonalistę i postępowego menela - czy to wszystko przesądza?

Yyy... statystyka?

To ty dorabiasz do tego ideologię.

Jaką?
@InnyKtosek: tak szkoda, że państwowe instytucje zawsze mają swoich partyjnych, więc oczywistym, że ich analizy zawsze będą prorządowe, bo im to pasuje. Sam miałem doklejone na siłę wykłady z europosłem Zwiefką, więc nie chcę znać skali wpływów rządu na państwowe uczelnie.

Oczywistym jest też, że Ci co się im udało uczciwie lub nie zrobić biznesy za PO, nie chcieli zmiany status quo. Polityka to gra korzyści, a nie o dobro kraju,
@InnyKtosek: z tą statystyką tak bym nie galopował.

Absolwentka socjologii, pracuje w żabce, wie tylko, że Macierewicz to oszołom, bo brzoza.

Absolwent technikum, samouk IT, specjalista od programowania lub własna firemka z targetem na region, zna programy partii, umie policzyć, ogarnia zależności.

No panie, takich przypadków jest multum.
@InnyKtosek: pokaż mi tych ekonomistów, co tak chwalą PO... żadnego nie widzę, no że śmiechu się rozpłakałem. Mistrz #!$%@? komedii xD a co do wykształcenia, łżesz jak Kwaśniewski. W tych wyborach było dokładnie odwrotnie. Sprawdź sobie.
@InnyKtosek: tak na koniec. Łatwość, z jaką łykasz polityczny PR, najzwyczajniej przeraża. Fakty się nie liczą, gdy człowiek operuje tak powierzchowną "wiedzą" jak ty. Poczytaj na przykład o odsetku działaczy PO z (sic!) PODSTAWOWYM wykształceniem. Chyba nawet w PSL tyłu głąbów bez matury nie znajdziesz. Zresztą, w ogóle jak się zabierasz za polityczne tematy to wypadałoby cokolwiek czytać. Sam sobie odpowiedz, bo siebie nie oszukasz... Kiedy ostatnio miałeś w ręku jakąś
pokaż mi tych ekonomistów, co tak chwalą PO... żadnego nie widzę


@adamgtx:
Jeżeli nie znasz żadnego to tylko świadczy jak mało interesujesz się światem. Praktycznie wszystkie zagraniczne analizy z grubsza chwaliły działania rządu Tuska.
http://www.economist.com/news/europe/21635506-donald-tusks-appointment-caps-polands-journey-europes-core-polands-progress

co do wykształcenia, łżesz jak Kwaśniewski. W tych wyborach było dokładnie odwrotnie. Sprawdź sobie.

Podałem linka do statystyk. Jeśli odczytanie wykresu Cię przerasta to ta dyskusja nie ma sensu.

Poczytaj na przykład o odsetku działaczy PO
@InnyKtosek:
Dyskutować nie masz zamiaru bo:
a) nie masz wiedzy i argumentów
b) masz tego świadomość.

Co do wygranej PiS wśród elektoratu z różnym wykształceniem, PiS wygrał we wszystkich kategoriach: w tym wśród elektoratu z wykształceniem wyższym.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wybory-pis-z-najwiekszym-poparciem-wsrod-najlepiej-wyksztalconych,589077.html
http://www.tvp.info/22346530/z-wyksztalceniem-i-bez-we-wszystkich-grupach-triumfuje-pis
http://wiadomosci.wp.pl/kat,140716,title,Wybory-parlamentarne-2015-tak-glosowali-Polacy-wg-wyksztalcenia,wid,17933492,wiadomosc.html
Nawet nie wspominając o zamiłowaniu więźniów do twoich politycznych idoli...
Co do ilości członków PO - dane sprzed kilku lat, wygooglowane gdzieś na szybko. Poziom typowego wyborcy PO i N. Dla
Co do wygranej PiS wśród elektoratu z różnym wykształceniem, PiS wygrał we wszystkich kategoriach: w tym wśród elektoratu z wykształceniem wyższym.


@adamgtx: Czytanie ze zrozumieniem trudna rzecz. Napisałem: "wraz z wykształceniem malało poparcie dla PiS a rosło dla PO i N." a nie było największe. Czytanie wykresów Cię przerasta i jak widzę czytanie ze zrozumieniem też. Własnie dlatego nie chce z Toba dyskutować a nie dlatego, że nie mam argumentów. Po
@InnyKtosek:
1) jakoś zupełnie przemilczałeś fakt, że wśród osób najlepiej wykształconych PiS wciąż miał dużą przewagę. To trochę zmienia kontekst, nieprawdaż?
2) jeśli chodzi o wykształcenie posłów, to wszystkie partie stoją na bardzo równym poziomie. Wychodzi przewaga jednego - dwóch posłów z wyższym. To całkiem niewiele.
3) Znowu kłamiesz albo #!$%@? głupoty z niewiedzy. Nie można zostać członkiem PO nie mając 18lat.
4) Odpowiedz sobie na pytanie: kiedy ostatnio czytałem o