Wpis z mikrobloga

@dialkilofosfoamidowy: w Warbudzie też nie. Ale to chyba nie jest zakaz obowiązujący we wszystkich firmach porozumienia.

BTW widziałem ostatnio regulamin BHP dużego zakładu przemysłowego i nie można używać metalowych drabin, ale są dopuszczalne sznurkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@frez: przeczytaj sobie instrukcje bezpiecznego wykonywania robót. 7(?) firm zawarło porozumienie dotyczące bezpieczeństwa pracy. Wszystko i tak zależy od kierownika danej budowy, ale ogólnie na budowach budimexu czy skanskiej jest zakaz używania drabin.

Prace wymagające przebywania pracowników na wysokości należy

zorganizować z zastosowaniem profesjonalnych podestów i rusztowań

roboczych. Wykluczone jest standardowe organizowanie pracy

na wysokości z zastosowaniem drabin.

Dopuszcza się zastosowanie drabin do wykonania pojedynczych czynności,

pod warunkiem uwzględnienia warunków ich
  • Odpowiedz
@dialkilofosfoamidowy: zgadzam się i potwierdzam. Ustalenia Porozumienia mówią jedno ale niestety niektóre zapisy tworzyli ludzie zza dużych monitorów którzy budowę widzieli na obrazku. Na moich budowach czasem zezwalam (nieoficjalnie) na pewne odstępstwa. Zawsze mowię ze ma być tak i tak ale sam pracuję na budowach od lat i wiem że niektóre zapisy są po prostu głupie ale dodaje ze robią to na własne ryzyko a w razie draki ja na nic
  • Odpowiedz
@Kulek1981 @dialkilofosfoamidowy Wiadomo jak to jest z drabinami, zawsze ktoś na dole musi stać i asekurować, najlepiej jak jest do czego to trzeba się przypiąć. Często ludzie nie przestrzegają przepisów, niektóre prace są wykonywane tylko podczas nieobecności bhpowców (ostatni podwójny wypadek śmiertelny w opolu), czasem pewne zachowania wbrew przepisom są wymuszane przez pracodawców. Niektóre zakłady zlecające prace na swoim terenie udają że nic się nie dzieje i nas nic nie obchodzi, w
  • Odpowiedz
@mietko: Ty tak na serio? Drabinka i asekuracja? Przyznaj że jesteś jednym z powalonych behapowców ze skanskiej lub puriny. Przez takich podludzi, którzy każą komuś trzymać drabinkę na której stoję aby nie spaść, tracę masę czasu.
Czemu nie mogę zwyczajnie podpisać papieru, że biorę na klatę wszelkie wypadki które spowoduję?
Zresztą przypnij się gdzieś jak masz betonową ścianę laną na gładko, drzwi 3m/3m i masz je ustawić. Żaden behapowiec nie udzielił
  • Odpowiedz