Wpis z mikrobloga

@p1p2p3: e tam, mnie to nie przeszkadza, jak będzie za sucha :D
Gdzieś czytałem, że w suszarce wychodzi właśnie mniej sucha niż z piekarnika. Może za cienkie plastry dałeś + zbyt długo suszyłeś?
  • Odpowiedz
@bartol_wwa: mordo ale te paski to za grube zes zrobil. A co do piekarnika to jak chodzi na minimum to teoretycznie nie powinien duzo pradu brac (ja robie w suszarce zawsze ale plan na nastepna partie- ususzyc i podwedzic obok ogniska)
  • Odpowiedz
@mlek: no ale musi być termoobieg włączony, nie? A on ciągnie prąd ostro.
no też mi się wydaje, że za grube wyszły... ale mam mega tępe noże :/
Jak mi to w miarę dobre wyjdzie, to następną partię zrobię cieńszą
  • Odpowiedz
@mlek: mięso wrzuciłem na 1h do zamrażalki! A w lepszy nóż się zaopatrzę następnym razem.
A zrobiłem marynatę z tego co miałem pod ręką - ok 80mg sosu sojowego ciemnego, ok 60mg sosu Worcerstershire, trochę ostrej papryki i oregano
Do tego 1 łyżka oliwy z oliwek (ktoś dawał łyżkę oleju rzepakowego, nie wiem po co, ale uznałem, że wleję coś podobnego)
aaa i 2 ząbki czosnku, drobno posiekane
  • Odpowiedz
@bartol_wwa: to wyjdzie smaczne na pewno :) Dodawanie oleju moim zdaniem mija się z celem- on nie odparowuje i potem kawalki miesa masz gdzieniegdzie tluste z zewnatrz i np luzem do kieszeni sobie ich juz nie wrzucisz (ale jak ktos lubi to czemu nie). Póki co moja najlepsza kompozycja wlasna to sos sojowy + whisky, wedzona ostra papryka, miod i kminek. Kiedys myslalem ze jerky nie da sie zepsuc ale zrobilem
  • Odpowiedz
@mlek: podobno, jak się miodu doda, to trzeba dłużej marynować, bo wolniej się wchłania w mięsiwo, prawda to?
A jak z oliwą będzie za tłuste, to będę wiedział, czego nie dodawać :)
Następną partię może zrobię z winem i imbirem? Cholera, mam całe mnóstwo pomysłów :)
  • Odpowiedz
@bartol_wwa: powiem Ci ze nie wiem- ja miod zawsze rozpuszczam w goracej wodzie i potem dodaje do marynaty na koncu calosc mieszajac w malakserze zeby sie skladniki marynaty dobrze "rozmiesciy". Marynuje zawsze standardowo dobe ale z doswiadczenia Ci powiem ze i po 3h da rade. Imbir pasuje super, z winem nigdy nie robilem, testuj i mow jak wyszlo :) Kiedys zrobilem z sama sola i pieprzem i efekt raczej slaby. Najlepiej
  • Odpowiedz