Wpis z mikrobloga

Miałem okazję porównać Automapę w wersji na Androida i klasyczną, na Windows Mobile/CE. Jako platformy testowe: Xperia P i HTC HD2. No i niestety, wersja na Androida wypada cieniutko. Główne zastrzeżenia:

-brak możliwości edycji wskazań ikon na ekranie głównym - do celu/następny manewr/pikietaż
-brak możliwości edycji wskazań belki dolnej - wyświetla się ulica, dzielnica, miejscowość i kraj, co zajmuje za dużo miejsca
-brzydszy wygląd mapy
-bardzo małe ikonki sygnalizacji ulicznej - z daleka w zasadzie niewidoczne
-schowane niektóre opcje - np tryb demo trasy, usuwanie trasy
-brak "komputera" albo jest gdzieś głeboko ukryty
-brak automatycznego włączania modułu gps, tylko odsyłanie do opcji (ale to chyba specyfika androida)
-brak możliwości przerzucenia belki pilota na lewą stronę ekranu
-jakieś dziwne wyśrodkowanie aktualnej pozycji w czasie nawigacji w trybie 3D - zamiast dosunąć ją do dolnej krawędzi, jest gdzieś w 1/3 ekranu
-skopane menu główne, bardzo dużo brakujących ustawień w stosunku do wersji na Windows
-słabo widoczny asystent pasa ruchu, moim zdaniem zła pozycja na ekranie (na dole)
-jakieś dziwne dynamiczne skalowanie mapy w trybie 3D - według skali widok bliżej niż na Windowsie, a mimo to wizualnie dalej.
-brak możliwości wyciszenia dźwięków i wywołania dialera z poziomu ekranu głównego.
-sporadyczne crashe pomimo fabrycznej wersji androida i oryginalnej aplikacji w wersji trial.

Moja ocena - 3. Użytkownicy wersji "Windowsowej" mogą być zawiedzeni po przesiadce.

Pobierz
źródło: comment_1pr4DxhGaRZ4fgAGBa8xSclsVZzSoVrp.jpg
  • 8
@fervi: Telefon służy mi do dzwonienia i jako nawigacja. Chciałem przerzucić się z w zasadzie martwego Windows mobile na coś nowszego, ale widzę, że chyba jeszcze trochę przy nim zostanę. Nie twierdzę, że na Androida nie ma dobrych navi - ale przywiązałem się do AM i chciałem przy niej zostać.