Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopowicze :) jako, ze wielu z nas jest graczami to zapewne slyszeliscie o swietnym, prywatnym serwerze do gry World of Warcraft o nazwie Nostalrius. Goscie z teamu Nostalrius Begins, odstawili kawal dobrej roboty w ciagu ostatnich, dlugich miesiecy, tworzac swietny serwer, spolecznosc oraz zrzeszajac setki tysiecy graczy.

A wszystko to w ramach bezinteresownej pracy.

Niestety wszystko co dobre szybko sie konczy. Blizzard postanowil polozyc lape na serwerze i chlopaki dostali pisma od prawnikow firmy Blizzard.

Jako, ze wielu ludzi teskni za starym WoWem i patrzylo z usmiechem na przyszlosc tego serwera (zwlaszcza nadchodzacego TBC) to pragne was poinformowac iz istnieje petycja ktora jest ostatnia iskierka nadzieji.

Na chwile obecna brakuje 20tys podpisow. Pomozemy? :)

Link do petycji

#wow #warcraft #nostalrius #blizzard #worldofwarcraft #gry #pcmasterrace #pc
  • 30
  • Odpowiedz
@top_czipsy: ja #!$%@?, chodzi mi tylko o nakreślenie sytuacji, nikt tu przeciez nie szkaluje Blizzarda za to że usunął ten serwer, tylko za to że ma graczy w dupie.
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: Przykro mi, ale wasza petycja gówna da. Brutalna prawda, ale prawda. Przyjmując nawet, że technicznie byłaby możliwość postawienia przez Blizzard takiego serwera z pełnym wsparciem(a takiej możliwości nie ma, jak sobie wyobrażacie powrót do wersji która posiada jakieś błędy, jest wersją sprzed 11 lat? Rzeczy, które poprawiali/zmieniali wracają nagle jak po pstryknięciu palca). Ok, nostalarius działał, był ewenementem na skale serwerów prywatnych, ale zakładając, że dane były prawdziwe -
  • Odpowiedz
@asiekierka:

Kiepskie porównanie, bo emulatory nie są kradzione. Czy jeśli wstawisz kradziony samochód do legalnego garażu, to czy właściciel garażu ukradł samochód?

Kłótnia jest nie o to, czy użytkownicy łamią licencję - bo granie na privie, z tego co wiem, ją narusza - tylko, czy naruszają ją właściciele serwera i w jaki sposób


Nie... właściciel nie ukradł, ale pomógł go schować, więc jest współodpowiedzialnym
  • Odpowiedz