Wpis z mikrobloga

#gdansk Gdzie polecacie kupić dobrze skrojony garnitur? Nie musi być taki idealnie szyty na miarę, grunt żeby dobrze leżał i żebym nie wydał na niego fortuny (budżet, powiedzmy, 1,2k maksymalnie 1,5k CBL)
Pytam bo wiem, że są jakieś "sieciówki" z garniturami, zresztą ostatnio w Próchniku mają niezłe promocje, ale może znacie coś innego.
  • 25
@maciekawski: Planowałem zerknąć do Fashion House (wiem, że tam jest np. Lancerto), ale to rada typu "poszukaj w Galerii Bałtyckiej" :P mnie bardziej chodzi o konkretny sklep, poparty doświadczeniem jakiegoś Mirka, spełniający dwa wymagania:
- kupię dobrze skrojony garnitur, a miła obsługa pomoże mi w wyborze
- wydam max 1,5 tony cebuli
@Marmite: moja uwage zwraca zawsze sklep z garniturami w ch osowa. jak wejdziesz tym wejsciem przy mcdolanie to do 'krzyzowki' i bedzie po prawej stronie na rogu. jak chcesz znalezc cos sensownego to mysle, ze warto pare minut poswiecic i tam zajrzec.
@Marmite: o panie, to nie wiem. Garnitur to ja ostatni raz ze 3 albo 4 lata temu na studniówkę kupowałem :D Ale z faszona mam jedną marynarkę, na wieszaku mam napisane Ewtex - i jest świetna. 300 cebulionów kosztowała, dobrze skrojona, polecam. Garniaki też powinni mieć.
@maciekawski: No ja właśnie też ostatni garnitur kupowałem na studniówkę, a teraz niedługo ślub znajomej, obrona magisterki, to wstyd taki studniówkowy przywdziewać, tym bardziej że zdążyłem w tym czasie schudnąć 15 kilo i bym wyglądał jak z tych obrazków "heterosexual men's fashion" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mnie bardziej chodzi o konkretny sklep, poparty doświadczeniem jakiegoś Mirka, spełniający dwa wymagania:

- kupię dobrze skrojony garnitur, a miła obsługa pomoże mi w wyborze

- wydam max 1,5 tony cebuli


@Marmite: W fashion house są z 2-3 sklepy z garniturami gdzie mi jakiś rok czy dwa temu bardzo fajnie pomogli w wyborze i dopasowaniu. Niestety nazw sklepów nie pamiętam, ale jak tam pojedziesz to na pewno je znajdziesz.
@Marmite: Sklepy z garniakami są na tym drugim końcu FH, po drugiej stronie niż wejście z Latarnią :) (okolice 4F). Mężowi kupowaliśmy garnitur w Vistula || Wolczanka, jakość super, zamknęliśmy się z garniakiem, koszulą, krawatem i spinkami do koszuli w 1200 zł (była promocja 2+1 za grosz). Obsługa super, babka pomagała nam cały czas, ale tak nienachalnie. Sam garnitur ok. 900 zł kosztował, leży idealnie :)

Za to vis a vis
@Marmite: Jeśli 1,2 - 1,5k na tylko sam garnitur (bez koszuli, butów etc.) to Suit Supply. Jakość, wzornictwo, model (pacha, wypełnienie ramion itd.), czasem materiał przewyższa to co dostaniesz w polskich sieciówkach/outletach sieciówek. Nie tylko lepiej wygląda, ale będzie się lepiej nosić, bardziej komfortowo, materiały często są lepsze, ale nie zawsze - Bytom też potrafi mieć fajne wełny Vitale Barberis Canonico, Vistula też się decyduje na renomowanych dostawców i się nimi
@Xune: Wielkie dzięki za rzeczową wypowiedź. Buty mam (brązowe, więc garnitur chciałem kupić granatowy), ewentualnie planowałem w tej cenie jeszcze kupić dobrze pasującą koszulę. Ja rozumiem, że sprzedawca może mieć plan sprzedażowy, niestety nie bardzo mam komu innemu zaufać - jak już wspomniałem wcześniej kupuję pierwszy garnitur od czasu studniówki i pierwszy od czasu, kiedy przestałem być grubasem i zacząłem wyglądać jak normalny, wysportowany człowiek, więc ciężko mi się zdać na
@Marmite: Dlatego dwa prolinki wyżej. I jeszcze jeden: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/62/92/40/629240b9b4167ef98eda046180f1dd23.jpg Wrzucasz to sobie na telefon, przymierzasz daną rzecz i każdy element z infografiki po kolei sam sprawdzasz. Sam, jak trzeba to w lustrze, ew. idziesz z drugą osobą i sprawdzacie. Pewne rzeczy są proste do poprawienia - lekkie wytaliowanie marynarki, skrócenie nogawek, skrócenie rękawów marynarki (jeśli ma imitacje dziurek) to kwestia prosta. Grunt żeby leżała dobrze w ramionach - te są przeróbkami
@Marmite: Przymierz w Vistuli, zapamiętaj rozmiar, i kup przez neta na ich stronie. Sam tak zrobiłem i zadowolony jestem. W sklepie 1299 zł, a na stronie za 649 zł kupiłem, 100% wełna 120s, podszewka 100% wiskoza, czyli ok za tę cenę. Do tego krawiec około 100 zł, żeby leżał dobrze, skrócenie spodni, ściągnięcie na plecach i wygląda bardzo dobrze.
http://vistula.pl/oferta-specjalna-garnitury-vst