Wpis z mikrobloga

@szarlootka: Z Lloyds'a do First Direct. Nic nie musiałem robić, mój nowy bank wszystkim się zajmuje (przeniesienie pieniędzy, direct debitów itd). Wszystko wystarczy potwierdzić przy rozmowie z nimi, ja pieniądze na nowym koncie miałem chyba po 7 dniach.

Jedyne czym Ty musisz się zająć to powiadomienie pracodawcy o zmianie konta, inne strony które używają Twojej karty jak np PayPal czy płatności które są ściągane z konta co miesiąc a nie jest
@szarlootka: Tak, możesz się umówić na konkretny dzień w który chcesz, żeby przenosiny konta zostały zrobione i do tego czasu normalnie używasz starego konta. Najlepiej wypełnić formularz o przenosiny w internecie, szybciej :)
@siedem_dusz: już tak nie ma :/ trzeba wykonać transakcje na 1000 funtów w przeciągu trzech miesięcy..

Open a 1st Account, then switch your banking to us using the Current Account Switch Service and pay in at least £1,000 within three months of your account opening and we'll add £100 to your account. This offer is only available for people who haven't previously held any account with first direct and is limited
@szarlootka: First Direct ma ogólnie spore wymagania, trzeba mieć £1000 na koncie albo tego tysiaka co miesiąc, żeby konto było darmowe. Bo tak to mają miesięczną opłatę £10.

Teraz dają tylko £100 za przenosiny, ja jak przenosiłem to było akurat £125.

Trochę lipny okres wybrałaś na przenosiny bo z tego co widzę to zbyt dużo banków się nie reklamuje z tą kasą za przenosiny. Może warto poczekać?

Sprawdzać możesz tutaj kto
@system_shock: Jednokrotne przeniesienie nie powinno mieć wpływu, bo to raptem jedno odpytanie będzie. Jak się skacze po kontach to wtedy wielokrotne odpytania traktują jako sygnał, że ktoś coś kombinuje (tak jakby nagle o 10 kredytów się starał).
@szarlootka: Ciekawostka jest taka, że mogą Ci powiedzieć "masz już konta, więcej nie potrzeba" - tak powiedzieli na przykład mojemu szefowi jak chciał trzecie konto założyć. W każdym razie - nie, dopóki nie występujesz o jakiś produkt, przy którym nie ma sprawdzania credit score, to nic się nie dzieje. Przeważnie przy sprawdzaniu credit score też się on nie obniży. Jeżeli masz kilka sprawdzeń w niewielkim odstępie czasu może to być oznaka,
@szarlootka: kwiatosz dobrze pisze, pojedyncza taka operacja niczym raczej nie grozi. Inaczej jest, gdybyś chciała zebrać większą sumę pieniędzy za "tournee" po różnych kontach kilku banków w niedługim czasie. To obniża wiarygodność.