Wpis z mikrobloga

@LactobacillusDelbrueckii: Nie wiem jak ten termometr, ale ja miałem dwa cyfrowe i niestety one długo się "zbierają". Tzn wsadzisz analogowy do brzeczki i masz odczyt w 20 sekund, a ten cyfrowy po minucie. Do tego czasu może Ci się zmienić temperatura o kilka stopni, zależy oczywiście jaki garnek i palnik.
@LactobacillusDelbrueckii:
Ja rozumiem, że część wchodzących w piwowarstwo nie dysponują zbyt dużymi finansami i dziadują. A to naprawdę bez sensu
1. Tani cyfrowy termometr jakoś działa, ale nigdy nie byłem pewien pomiaru - czasem potrafi skakać o kilka stopni bez większych przyczyn, trochę to trwa zanim się ustabilizuje... Zdecydowanie lepiej zainwestować w analogowy termometr (w sklepach bywa nawet tańszy), ale na początek wypada skalibrować urządzenie
2. Nadwęglan (oxi) jest najlepszy. Jest
@BrowarPERUN: Termometrów używałem różnych całkiem sporo i mam trochę odwrotne doświadczenia. Analogowe potrafiły działać zbyt wolno (cieczowe lepiej ale ich się zawsze bałem że zbiję). W elektronicznych jakiegoś problemu ze skokami temperatury nigdy nie miałem.

Co do środków ja najbardziej lubię duet nadwęglan + clo2. Pierwsze do ciężkich robót jak czyszczenia butelek drugie w spryskiwaczu do wszystkiego innego. Dodatkowo CLO2 fajnie się sprawdza w kuchni do czyszczenia lodówki np. Oba środki