Wpis z mikrobloga

@ibis: Przez pierwszy rok, a może nawet dwa miałem ten syndrom zmiany przyzwyczajeń i walczyłem strasznie instalując stare gnomy, Mate, XFCE, LXDE i tak dalej - a teraz nie wyobrażam sobie innego środowiska niż Unity.
  • Odpowiedz
@rezoner: Unity zdecydowanie nie zasługuje na tak złą prasę jaką ma; ma parę wkurzających cech (ten boczny pasek akurat lubię), ale wolę je niż GNOME. Obecnie używam Xfce i chyba zostanę na nim wraz z premierą 16.04, o ile nie skuszę się spróbować wersji z MATE.
Ciekawy jestem jak będzie się sprawować Unity 8 z Mirem. Podobno jest przepisywane od zera w Qml/Qt zamiast GTK. Może będzie mniej zasobożerne, bo moje
  • Odpowiedz
@rezoner @ibis:
Dla wszystkich, którzy mają panoramiczny monitor pasek po lewej stronie jest najlepszym rozwiązaniem.
Unity jest tak zajebiscie pomyślane, że wszystkie najczęściej używane opcje są zebrane w lewym górnym rogu ekranu ( pasek+jego menu, minimalizacja maksymalizacja oraz zamkniecie okna, opcje plik edycja itd. ). Ten kto to wymyślił jest mistrzem. Praktycznie nie trzeba jeździć kursorem myszy po ekranie.

Jedynym minusem unity jest COMPIZ a szkoda.
  • Odpowiedz
@dwal: W dodatku zintegrowanie wszystkich komend z menu z wyszukiwarką pod lewym altem sprawia, że po opanowaniu funkcji programu rzadko trzeba w ogole zajeżdzać myszą do góry.
  • Odpowiedz
  • 0
@rezoner: możliwość przenoszenia paska na dół to nie jedyna nowa rzecz w tym środowisku. Ogólnie mówiąc, dokonano optymalizacji i wzięto się za naprawę starych błędów, tych jeszcze z 2010 i 2011.
  • Odpowiedz
@rezoner: zawsze w każdym Linuksie, którego próbowałem było coś co mnie odpychało. Chodzi mi o wygląd. I nigdy nie potrafiłem precyzyjnie określić co dokładnie jest nie tak. Przełączając się na windowsa nagle czułem jakbym nabrał oddechu po duszeniu się ;) nie wiem czy to była kwestia czcionek czy pastelowych kolorów czy czego, ale skutecznie mnie to odrzuciło od Linuksa. Co ciekawe, OS X nie zrobił na mnie tak negatywnego wrażenia jak
  • Odpowiedz
@Solpatium: dla mnie już za późno, już dawno zrezygnowałem z Linuksa na rzecz windowsa a od kilku lat przeszedłem całkowicie na OS X. Ale myśle, że rok Linuksa nadejdzie najwcześniej jak trochę poważniej zastanowią się nad wyglądem, bo naprawdę większość managerów okien wygladała słabo z tego co pamietam.
  • Odpowiedz