Wpis z mikrobloga

@moik: Tak, od strony miasta. Nie dopisałem, ponieważ mi ciśnienie skacze przy tym temacie i zapominam. :)
Aczkolwiek jestem prawie pewien, że pod mostem KJ po stronie os. Piastowskiego są również kontenery. Nie wiem jak dalej z nurtem rzeki, bo tam nie bywam. Chociaż nie wykluczam, że się wybiorę i zrobię kilka zdjęć, żeby pokazać efekty 'kulturalnego' piwka.
  • Odpowiedz
W Londynie stoja chlopaki z takimi kijkami i zbieraja na bieżąco jak cos spadnie w parkach i podczas imprez masowych.


@qusqui21: Czyli jak rozwiązywać problemy nieznane w dobrze wychowanych społecznościach.
No tak, tutaj nie dość że państwo peta podniesie za obywatela to jeszcze da zatrudnienie...
MASAKRA.
  • Odpowiedz
@defoxe: Jezeli londynczycy nie sa dobrze wychowana spolecznoscia, to zostaje nam sie chyba wzorować na marsjanach. Panowie z kijkami bardzo moralizujaco dzialaja na ludzi, bo przeciez nikt nie rzuci smiecia pod nogi skoro wie ze Pan zaraz bedzie musial to podnieść. A czy byli zatrudnieni, nie wiem moze w ramach pracy spolecznej z wyroku sądu.
  • Odpowiedz
nikt nie rzuci smiecia pod nogi skoro wie ze Pan zaraz bedzie musial to podnieść.


@qusqui21: No nie wiem. U nas to by mu pewnie specjalnie rzucali... Bo ma taką pracę, to niech zbiera.

A czy byli zatrudnieni, nie wiem moze w ramach pracy spolecznej z wyroku sądu.


@qusqui21: A to już brzmi rozsądnie.
  • Odpowiedz
@qusqui21: To weź mi wytłumacz fenomen kup na ulicy i papierów... Normalnie chodząc przez pewne osiedle czuję się jakbym przez farmę szedł. Gówna co niemiara, dzieci po tej trawce biegają... Jakieś butelki po wódeczkach się walają. Ktoś jak wdepnął to wycierał o krawężnik. Cały krawężnik upierniczony...
Ta... Społeczeństwu bardzo wstyd.
  • Odpowiedz
@chcialem_byc_panem_cogito:
To nie jest miasteczko studenckie. Też na taką skalę jak obecnie się bydło wypasa, zjawisko jest względnie nowe, bo od zeszłego roku dopiero. Wcześniej idioci myśleli, że nie wolno, aż ich policja w debilnym zrywie wyprowadziła z błędu.
Poza tym żule nie zbierają wszystkich butelek, a już na pewno nie sprzątają tego chlewu, jaki jest.
  • Odpowiedz
@defoxe: Wstyd odczuwa się w stosunku do innych, wiec w przypadku gdy takiemu komuś ujdzie to na sucho to tematu nie ma. Znajduje dodatkowa pozyteczna cechce sprzataczy, nauka ludzi dbania o wspolne obszary, zobacza jak ladnie moze wygladac np zadbany park (szczerze to nie widzialem chyba jeszcze takiego w Polsce) Ale to własnie ta przewaga spoleczenstwa Angielskiego nad Polskim.
  • Odpowiedz
@sejsmita: A opakowania po chipsach to zostawiają na pewno tylko ci, którzy piją alkohol.
Ja zawsze jak piję piwo na zewnątrz, to mam ze sobą jakąś torebkę (w końcu jakoś piwo przynoszę) i tam ładuję butelki/puszki/kapsle, a potem do kosza. A jak ktoś jest #!$%@? śmieciarzem, to niech dostaje mandat za śmiecenie, a nie jak proponujesz - "sprawiedliwa" zasada odpowiedzialności zbiorowej.

Idąc w takim miejscu widzisz przykłady #!$%@? śmieciarzy, a
  • Odpowiedz