Wpis z mikrobloga

Jak uważacie przyjaźń damsko-męska jest możliwa? Chodzi mi o taką obustronną, nie że stuleja jest we friendzonie. Wykluczam też przyjaźń w paczce kilku przyjaciół. Mówię tu o przyjaźni tylko dwóch osób. Zapraszam do dyskusji. Moim zdaniem nie, chyba że facet jest gejem :)
#pytanie #zwiazki #tfwnogf #rozowepaski #niebieskiepaski

Czy przyjaźń damsko męska jest możliwa?

  • Tak 20.7% (845)
  • Nie 42.5% (1737)
  • Tak ale jeśli żadna ze stron nie ma chłopaka/dziewczyny 7.4% (302)
  • Mam przyjaciela/przyjaciółkę z drugiej płci 14.1% (577)
  • Sprawdzam 15.3% (626)

Oddanych głosów: 4087

  • 80
  • Odpowiedz
@nikitaska: jedynie nasi wspólni znajomi raz na jakiś czas pytali, dlaczego nie jesteśmy razem, czy coś nas do siebie przyciąga. Automatycznie odrzucało nas. Po prostu dla nas było to tak, jakbyśmy mieli brata/siostrę zapytać o coś takiego
  • Odpowiedz
@ruszka: nie nie i jeszcze raz nie. Ja nie myśle fiutem. Mogę z dziewczyna dyskutować miesiącami nad fizyka jądrowa albo o obcych galaktykach. Będzie nam dobrze bo sie zagramy i będziemy nadawać na tej samej fali. Na końcu i tak trafimy do łóżka. Taka jest natura.
  • Odpowiedz
@nikitaska:

nie nie i jeszcze raz nie. Ja nie myśle fiutem. Mogę z dziewczyna dyskutować miesiącami nad fizyka jądrowa albo o obcych galaktykach. Będzie nam dobrze bo sie zagramy i będziemy nadawać na tej samej fali. Na końcu i tak trafimy do łóżka. Taka jest natura.


Jesteś pewny, że to do mnie chciałeś napisać? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@yoreciv: spoko. W sumie jestem sobie w stanie to wyobrazic. Przecież nie o każdej znajomej myśle w seksualnym kontekście. A nawet jestem w takiej sytuacji teraz wiec ok. Załóżmy ze mamy przyjaciela od kilkunastu lat i nigdy nas nie pociągał . I zaczyna nagle dawać jakieś sygnały ze zobaczył w Tobie kobietę? Co ty na to?
  • Odpowiedz
@nikitaska: przyjmując, że oboje jesteśmy wolni- myślę, że prawdopodobnie musiałabym przerwać znajomość. On mógłby wobec mnie zmienić podejście, ale ja wobec niego nie (lub w odwrotnej sytuacji- ja wobec niego tak, on wobec mnie nie.), więc dla mnie byłoby to odrzucające z racji tego, że jest dla mnie jak brat. Jeśli jednak u obojga zaiskrzyłoby (Przychodzi na myśl film ,,Kiedy Harry poznał Sally"), to nie widzę w tym nic złego.
  • Odpowiedz
@atencjon:" Ko­bieta może być przy­jaciółką mężczyz­ny, lecz by uczu­cie to trwało, niezbędne jest wes­przeć je od­ro­biną fi­zycznej an­ty­patii." ~Fryderyk Nietzsche ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dlaczego wy wszyscy przyjmujecie założenie, że przyjaciółki nie można wyruchać? Co to, automatycznie niby anuluje przyjaźń lub zmienia relacje? Wręcz może ją umocnić.
  • Odpowiedz
@atencjon: Nie z prostego powodu. Kobiety taka naprawdę męskiego przyjaciela traktują tylko jako friend zone nie uświadamiając sobie tego a faceci prędzej czy później wpadają w pułapkę fantazji erotycznych.
EDIT Jest to możliwe. Znałem jeden przykład. Po prostu sąsiedzi i się wychowali od najmłodszych lat razem. To wykształciło prawdopodobnie u nich ten sam efekt negacji popędu jak między rodzeństwem. W ogóle ich do siebie nie ciągnie i traktują się jak
  • Odpowiedz
@atencjon: mam od 20 lat dwie bliskie przyjaciółki. Nigdy się nikt do nikogo nie dobierał, nikt się w nikim nie podkochiwał, a przeszliśmy trochę wspólnie młodości gdzie każdy był wolny. Dzisiaj jesteśmy wszyscy w związkach i nadal często spotykamy się. Oczywiście teraz częściej wspólnie, bo moja ukochana się z nimi dobrze zgrała i nie ma problemu żebym ja się sam z którąś spotkał, bo ona też leci na ploteczki z
  • Odpowiedz
@atencjon: Cięzko mi jednoznacznie odpowiedzieć, bo sama mam kumpla z którym widuję się w miarę regularnie, znamy się pięć lat i na ten czas przypadały dłuższe okresy samotności po obu stronach, ale w ogóle nas do siebie nie ciągnęło nigdy. No ale nie nazwałabym tego przyjaźnią, wydaje mi się, że taka intensywna przyjaźń damsko-męska nie ma racji bytu, bo zawsze któraś ze stron "wpadnie".
  • Odpowiedz