Wpis z mikrobloga

– Program 500+ broni się sam, bo on jest europejski – powiedziała w „Minęła dwudziesta” w TVP Info dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, socjolog, doradca prezydenta RP. Oceniła, że wcześniej „pozwalaliśmy sobie wmawiać, że państwo ma być nocnym stróżem”, który „nie wtrąca się, nie zagląda pod kołdrę, w ogóle nie ingeruje, sami sobie radzimy”. Tymczasem „państwo jest bardzo ważnym instrumentem, który zapewnia nam suwerenność, demokrację ale także bierze odpowiedzialność za rozwiązywanie takich problemów wspólnotowych jak np. dzietność; to nie jest rzecz prywatna”.


http://www.tvp.info/24735301/pozwalalismy-sobie-wmawiac-ze-panstwo-ma-byc-nocnym-strozem

Ja tu tylko to zostawię i biegnę sprawdzić swoją kołdrę ( ͡° ͜ʖ ͡°) #neuropa #4konserwy #bekazlewakow #bekazprawakow #bekazpisu #bekazpisu #bekazwszystkich #500plus
Pobierz l.....e - > – Program 500+ broni się sam, bo on jest europejski – powiedziała w „Minę...
źródło: comment_piMTkvTf9AGDNCoPAsbv98xFuIqhP1hn.jpg
  • 12
@lochfyne: @redrubies: W czasach neoliberalizmu ludzie umierali z głodu na ulicach, potem przyszedł Mussolini,Lenin i powiedzieli że państwo musi ingerować w każdy aspekt życia obywatela aby budować wspólny narodowy dobrobyt. Ci ludzie są tak ogłupieni że nie zdają sobie sprawy że socjaldemokracja to umiarkowane skrzydło faszyzmu, jak stwierdził kiedyś Stalin.
c.....n - @lochfyne: @redrubies: W czasach neoliberalizmu ludzie umierali z głodu na ...
@IsraelKilman: jestem właścicielem firmy. Zmuś mnie, bym podniósł zarobki i zrezygnował z zatrudniania abiturientów wyższych uczelni. Potem jeszcze zmień Konstytucję, tak by dostęp do uczelni był jedynie po uważaniu jakiegoś urzędasa i nie zapomnij o koniecznej zmianie w KK - za przekupstwo kara śmierci (bo chyba wiesz co się będzie działo?) Dodatkowo, zabroń studiowania za granicą, lub przynajmniej obligatoryjnie nie uznawaj dyplomów obcych uczelni - tu spodziewaj się takiej samej reakcji