Wpis z mikrobloga

#dobrazmiana #slask #katowice

PiS pogrzebał metropolię Silesia. Wracamy do ery obietnic. Metropolia Silesia do kosza


Na Śląsku i w Zagłębiu nie będzie metropolii w 2017 roku - po 4 miesiącach rządowej dezinformacji w tej sprawie, ustawa trafia do kosza. Naszym miastom przepadnie ponad 200 mln zł i pakiet rozwiązań, za pomocą których cała aglomeracja mogła uporać się ze swoimi problemami i poprawić jakość życia mieszkańców.

Więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/pis-pogrzebal-metropolie-silesia-wracamy-do-ery-obietnic-metropolia-silesia-do-kosza,9820904/
A jeszcze niedawno Duduś podpisywał ustawę ʕʔ

przemek6085 - #dobrazmiana #slask #katowice 
 PiS pogrzebał metropolię Silesia. Wraca...

źródło: comment_ejte1DtrVFgyZYpZBTAM3a7cqaeJD6VZ.jpg

Pobierz
  • 65
@B_P_R_D: powtarzający swoją śląskość muzyk Kukiz, po wejściu w mury sejmowe o śląsku zaczął wypowiadać się wrogo - to taka dygresja.

PiS od zawsze było wrogiem śląska. Najgorzej było z PO, bo z jednej strony lizali śląską dupę pod publikę, a z drugiej strony tę dupę ruchali bez mydła.

Śląsk zawsze będzie w dupie, bo nadal żyjemy w komunistycznym kraju, gdzie są Polacy oraz wrogowie narodu - Ślązacy - niy to
@B_P_R_D: Też mam takie zdanie, ale dla mnie na chwilę obecną łączy go ze Śląskiem jedynie miejsce urodzenia i kilka piosnek w polsko-śląskim. Bardzo lubi paradować w "narodowych" koszulkach, jakoś nigdy go nie widziałem w koszulce o tematyce górnośląskiej. Niech wraca na rodzinne kresy, tam będzie wyraźnie szczęśliwszy. Nie wiem jak potrafi znieść, że tam gdzie od urodzenia mieszkał, jeszcze kilkadziesiąt lat temu żyli autochtoni, którzy byli tu setki lat.
Śląsk zawsze będzie w dupie, bo nadal żyjemy w komunistycznym kraju, gdzie są Polacy oraz wrogowie narodu - Ślązacy - niy to Niemiec, niy Czech, bo na pewno nie Polak.


@Oude_Geuze: Taka mała dygresja. Ja tam nie stoję po żadnej ze stron i dla mnie Śląsk jest taką samą częścią Polski, jak Kujawy czy Mazowsze. Ale jak zapytasz Ślązaka o te sprawy, to sam powie, że nie jest Polakiem, tylko Ślązakiem.
że wyjedziesz poza GOP czy Opolskie, i w ludziach się #!$%@? jakaś taka mentalność rodzi, że albo jesteś Polakiem i robisz coś dla Polski, lub jesteś kimś innym więc pewnie chcesz wszystkim gardła poderżnąć


@B_P_R_D: co sie dziwisz, inne doświadczenia historyczne mają niż Ślązacy + indoktrynacja w szkolach od malego + życie w jednolitych społecznościach, bez żadnych wątpliwości narodowościowych daje im prostą odpowiedz: jesteśmy Polakami a Ty jak nie jesteś to