Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się coś smutnego. Zdanie, które usłyszałem na początku "bumu" w kontekście uchodźców - "Powybijać to ścierwo. Wszystkich! Zaczynając od dzieci!"
Na szczęście, nie byłem jedyną osobą, która zareagowała.

"Na boga", pamiętajmy:

pragnę, by każdy odruchowo buntował się, słysząc o „katolickich dzieciach” bądź też „muzułmańskich dzieciach”. Nie! Mówmy o dzieciach katolickich rodziców albo o dzieciach muzułmańskich rodziców, a jeśli usłyszymy, że ktoś użył sformułowania „katolickie («muzułmańskie») dziecko”, grzecznie mu przerwijmy i zwróćmy uwagę, że dzieci są zbyt młode i zbyt niedojrzałe, by mieć własne stanowisko w tak złożonej kwestii, podobnie jak nie mają jeszcze wyrobionych poglądów politycznych lub ekonomicznych.

Powtórzę raz jeszcze — nie ma dzieci muzułmańskich — są tylko dzieci rodziców wyznających islam! Dziecko jest za młode, by wiedzieć, czy jest muzułmaninem, czy nie. I nie ma też katolickich dzieci.


Make love, not war
#religia #neuropa #4konserwy
gofr - Przypomniało mi się coś smutnego. Zdanie, które usłyszałem na początku "bumu" ...

źródło: comment_al8K3QDL2PSKlOhEdSW8AeHxcw5FKbQW.jpg

Pobierz
  • 18
niepopularna odpowiedź.
w polsce kraju milujących pokój katolików o mentalności kalego i madrości wiary na poziomie modlitw do plam na szybie
broń boże dopuścić aborcję, bo jak to mordować

należy napisa: A ja tobym.... tutaj nie napisze, ale trzeba się domyśleć, bo poprzednio zarobiłem banana.... ciapaków, brudasów i kozojebcow

wtedy dostaniesz od tej najlepszej częsci wykopu ze 2000 plusów.

jakakolwiek analiza, skąd wzieli się uchodźcy, po co przybywają, czy rzeczywiście jest
@gofr: a myślisz że dorośli mają wiedzę na temat swoich religii? Czy przypadkowo zapytana na ulicy osoba powie Ci coś na temat dogmatu o trójcy świętej? Więcej niż formułkę? Zagadnienia teologiczne potrafi pogłębiać ułamek wiernych. Reszta wyznaje religijność plebsu.
@syn_admina: mój wpis miał na celu skłonienie do refleksji. Jak widać, zapatrzenie w swój światopogląd nie pozwala na odnalezienie jego sensu. Wrzucone wyżej zdjęcia podkreślają tylko jak bardzo.
@Loix: tylko, że... ja nie o tym. Nawiązuję wyłącznie do Powybijać to ścierwo. Wszystkich! Zaczynając od dzieci!" i tego, że dziecko nie ma pojęcia czym jest religia. Dla dziecka całym światem są jego rodzice. To oni narzucają światopogląd, i to często taki, który narzucił im wcześniej ktoś inny.
@Krzy___ek: jesteś głąbem. Kolejnym komentującym, który nie potrafi przeczytać prostego tekstu ze zrozumieniem. Slowo "uchodźca" i komentowanie z piana na ustach. Adoracja swej wspaniałości, deszcz plusów.
Tłumaczę raz jeszcze: tutaj chodzi tylko o niewinność dzieci. NIEWINNOŚĆ DZIECI. Mogę jeszcze tak: nIeWiNnOsC dZiEcI. Teraz łapiesz? Rozumiesz, że ich rodzice to osobna kwestia? Przeczytaj raz jeszcze.
@gofr: Ale wiesz że razem z tymi niewinnymi dziećmi przychodzą ich rodzice którzy potrafią wyrzucić sobie dziecko na plaże jak koszulę albo zużyte prezerwatywę? Wiesz że te niewinne dzieci będą mieszkały tutaj w swoich dzielnicach, ze swoimi rodzicami? Kiedy skończy się ich niewinność?