Wpis z mikrobloga

Padł mi explorer.exe w #xp i padło mi przywracanie systemu.

Zdecydowałem się na formata z partycji ratunkowej, przy 79% padł program do formatowania.

Mam płytę CD z XP ale nie mam CDROMu w lapku ale mam na USB.


Pomyślałem czas na #linux'a, bo laptop i tak za słaby na gry. Do mojego lapka ktoś zrobił instrukcję jak zainstalować.


Instrukcja pod instalacje XP przez USB jest z jakimiś cudami więc jestem z laptopem bez #windowsa po 3h "naprawiania". ;_;

#gorzkiezale
  • 11
@-PPP-:

Jeśli instrukcja mi każe instalować jakies programy, są jakieś screeny rodem z konsoli i jest tekstu jak na wypracowaniu z polskiego to cuda niewidy.

@roykovsky:

Acer Aspire One ZG5.

@kingsun:

Niby po co miałbym jechać po linuksie jak chciałem go zainstalować? :)
@Deykun: Ależ to nie problem. Na stworzenie bootowalnego klucza masz 1000 sposobów (Google Twoim przyjacielem). Zacząć zawsze musisz od ściągnięcia systemu na dysk. Potem ładujesz go na jeden z tego tysiąca sposobów na USB, ustawiasz w BIOSie kolejność bootowania tak aby najpierw sprawdzał USB (no jeśli Twój laptop [płyta główna] wisi piątaka Mojżeszowi to niestety nie masz takiej możliwości), i potem już lecisz tak jak z każdą inną instalacją.
@-PPP-:

Kolejność wiem jak się ustawia, nie wiem czy ten XP musi być jakiś specjalny, wersją płytową i jaki pendrive, oczywiście, że się da, bo wiem, że sie da ale na pałe tego nie zrobię a kolejnyh godzin nie będę dziś marnować zresztą myślę nad instalacją Maca jak już mam kombinować. :)