Wpis z mikrobloga

Mirki mam watpliwosci... mieszka ktos z was w rogowym mieszkaniu? Pic rel 3 mieszkania na pietrze, z jednej strony na calej scianie bocznej nie ma okien, ale z drugiej strony tak czy siak jest to cala sciana wystawiona na wiatr. Mieszka ktos w takim ukladzie? Jak to wychodzi z ogrzewaniem? Nie mowie o pierwszej zimie bo wiadomo to sie nie liczy, ale np w porownaniu do sasiadow placice wiecej?
#pytanie #kiciochpyta #mieszkanie #budujzwykopem (?)
Pobierz ZimneDziadyListopady - Mirki mam watpliwosci... mieszka ktos z was w rogowym mieszkan...
źródło: comment_payHhdzCKoNAFzOhfZieWdQ3UxsctXWl.jpg
  • 22
@norbw74: O dławieniu izentalpowym słyszałeś? Sprawność ogrzewania rośnie wraz z powierzchnią oddawania ciepła. Dziwnym zbiegiem okoliczności grzejnik nie odkręcony na full nie jest tak gorący jak ten odkręcony na full. Po za tym licznik ciepła jest na samym kaloryferze, a nie na zasilaniu lub powrocie. Po za tym skraca się czas grzania.
Po za tym licznik ciepła jest na samym kaloryferze, a nie na zasilaniu lub powrocie.


@StalyklientPolmosu: Licznik ciepła ma wodomierz, który liczy przepływ i dwie czujki odpowiedzialne za pomiar temperatury. Jedną na powrocie, drugą na zasilaniu. Jak oblicza zużycie energii chyba nie muszę pisać przyszłemu inżynierowi.
Jak chcesz uzyskać większą sprawność przy takiej samej temperaturze zasilania i przepływie?
Ja uważam, że rozmiar grzejnika nie ma wpływu na sprawność. Różna jest ich