Wpis z mikrobloga

#wojsko #wroclaw dlaczego jednostkę wojskową ochrania firma ochroniarska? Chodzi mi o wso na Obornickiej. Na stróżówkach są ochroniarze prywatnej firmy wyposażeni w broń automatyczną. Wojsko samo nie jest w stanie się ochronić czy co?
  • 19
  • Odpowiedz
W sumie skoro nie ma poborowych to kazdemu wojakowi trzeba placic pensję i tak to co za problem do obowiązków dopisać pełnienie warty co jakiś czas?
  • Odpowiedz
jak kurna taniej jest niż postawic na warcie szeregowego?


@krisip: No normalnie, szeregowy zarabia netto 2 500 plus dodatki za służby, plus dodatek mieszkaniowy ect. A takiemu ochroniarzowi da się 5zł za godzinę, a jak jeszcze ma grupę inwalidzką to pefron wypłaci firmie ochroniarskiej za zatrudnienie inwalidy dofinansowanie. To tak w dużym skrócie.
  • Odpowiedz
@kochman86: w SUFO raczej nie pracują inwalidzi :|

@krisip: profesjonalne wyszkolenie jednego żołnierza to potężne koszty - najzwyczajniej w świecie nie ma sensu, żeby potem się "marnował" na warcie. Słyszałem o jw w których wysłanie na wartę jest swego rodzaju karą dyscyplinarną, za jakieś drobne głupoty. Tak samo w większości, jeśli nie wszystkich, jednostkach wojskowych to nie żołnierze obierają sobie ziemniaki, tylko zewnętrzna firma dba o to.
  • Odpowiedz
@krisip: No wybacz, nie wiem dokładnie jaka firma tam ochrania obiekt, co maja na wyposażeniu i jakie są warunki. Uogólniłem tylko jakie są założenie, dlatego napisałem "w dużym skrócie". Jak ja byłem na WSO to myśmy ochraniali sami obiekt, czyli żołnierze.
  • Odpowiedz