Wpis z mikrobloga

Gram Anglią, król York zmarł bezpotomnie, ta sama dynastia panowała w Austrii. Zostałem junior partnerem wspomnianej Austrii, wybuchła wojna o sukcesję między nią a Hiszpanią. Goal jest zająć Londek Zdrój, co jeśli przegram (razem z Austrią rzecz jasna)? Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że gram na Iron Mode i niczego cofnąć się nie da, a możliwości szukania partnera do wsparcia niepodległości praktycznie poza Polską nie mam (Turcja ma przyjazne stosunki). Francja i Hiszpania z uwagi na do tej pory ich podbój z mojej strony mają status Hostile lub Rivlary. Więc najprościej przegrać wojnę tylko no właśnie co wtedy?
#kiciochpyta #europauniversalis4 #eu4
  • 14
@Xardin: No dokładnie, jeśli ma się Liberty Desire > 50. Natomiast sytuacja się rozwinęła, bo teraz już mogę wypowiedzieć wojnę o niepodległość, tylko że przy Austrii od razu powstanie też cała Liga Katolicka (ja jestem protestantem oni katolikami) pytanie czy wobec powyższego za mną powstanie też Liga Protestancka? (W menu wypowiadającym wojnę są tylko moi "wspierający")
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII:
@Xardin: Nie mogę wejść do żadnej z lig jestem Subject Nation, a teraz jeszcze się dowiedziałem że nawet w czasie wojny nie wypowiem kolejnej wojny Austrii bo jest cesarze a ja jestem w nim w sojuszu.
@Grewest: No ale to będzie cieśnina, więc żeby przejść bez wpływu na flotę to przeciwnik musiałby kontrolować prowincje po obu stronach, z tego co rozumiem. Jeśli nie kontroluje obu to normalnie można zablokować flotą chyba.