Wpis z mikrobloga

@Poncjusz_Pijak: Daj czas do tego ohp z pauzą w filmie, mi mikrokoksy odradzały jakiekolwiek pauzy podczas ohp tłumacząc zbyt dużym stresem dla rotatorów.
No i ohp na góre klatki to tak średnio bym powiedział by pomagało.
  • Odpowiedz
@relatywizm_moralny @Poncjusz_Pijak: Dobra znalazłem to, jemu po prostu chodzi o to żeby nie wykorzystywać momentum a nie o to żeby zatrzymywać ruch np na wysokości twarzy.
No to jest podstawa wykonania jakiegokolwiek liftu.
Bo są jeszcze inne pauzy które candito ma w swoich programach, że np robiąc MC odrywasz sztangę od ziemi, trzymasz moment na wysokości goleni i dopiero wykańczasz, albo zatrzymujesz sztangę odrobinę powyżej klatki i tam robisz pauzę podczas
  • Odpowiedz
@relatywizm_moralny:
Mnie zajęło ponad dekadę, by przeskoczyć 140kg, teraz mam 170.
Rola tricepsa jest tu kluczowa, zresztą na ławce też.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Póki co, skup się na sprawnym przechodzeniu przez newralgiczny punkt wyciskania, kiedy bark już puszcza, a triceps jeszcze nie załapał.
Możesz to uzyskać przez przyspieszenie ruchu, by tę strefę po prostu przeskoczyć, możesz zwalniać, nawet cofać ruch w tym miejscu, żeby przy każdym powtórzeniu,
  • Odpowiedz
skup się na sprawnym przechodzeniu przez newralgiczny punkt wyciskania, kiedy bark już puszcza, a triceps jeszcze nie załapał

@Gavroche: to to jak mi się sztanga zatrzymuje na wysokości nosa/oczu/czoła? Ja się wtedy robię czerwony i tyle. Taki martwy punkt.
  • Odpowiedz
@Masterczulki:
Tak, to prawdopodobnie to.
Ale robisz się czerwony i...?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobry wyciskacz w ogóle nie czuje tego "przeskoku", a już na bank obserwator go nie widzi, ale trzeba znaleźć swój sposób na upłynnienie tego momentu.
Wczoraj był dobry filmik od tego brodatego strongmana, może Ci pomoże.
  • Odpowiedz
@Gavroche: robię się czerwony, cisnę a sztanga 'wisi' w miejscu. Przeważnie na wysokości oczu właśnie, parę razy już lekko ponad głową. Stop i tyle :D
Muszę zarzut poćwiczyć. Jakiś czas temu zauważyłem, że jak biorę z ziemi - a nie ze stojaków - to mi "łatwiej" wchodzi wyciskanie i push press. Teraz mam taką parodię, że więcej wycisnę niż zarzucę... A Bezdomnego Thralla sprawdzę.
  • Odpowiedz