Wpis z mikrobloga

Pamiętacie może rozmowy nt. błędów w Planie transportowym dot. komunikacji miejskiej?

Dzisiaj przedstawię wam sylwetkę dość kontrowersyjną, skupię się na pojeździe "o gumowych kołach". We wpisie, na dole, jest zamieszczony obrazek pojazdu, o którym mówię (dla ułatwienia).

Pojazd ten to Lohr Translohr - krótko mówiąc coś, pomiędzy tramwajem, a autobusem. Bo wygląda jak tramwaj, używa JEDNEJ szyny, a do tego ma ukośnie umiejscowione (w podwoziu) koła, które poruszają się po zagłębieniach szyn. A do tego pobiera prąd tak samo, jak tramwaj.
Krakowski twórca planu chce nam wmówić, że to jest lepsze, bezpieczniejsze i tańsze od klasycznego tramwaju. No, tak średnio bym powiedział. Takie twory produkuje tylko jedna firma - jedna firma robi i szyny, i tramwaje. Może więc sztucznie windować cenę, bo nikt nie zabroni. A do tego udokumentowane są coraz częstsze wypadki z udziałem rowerzystów lub pieszych, którzy upadają podczas przekraczania szyn, ze względu na swój odmienny kształt (zagłębienie).

Swoją drogą, nawet kolor pojazdu ze zdjęcia jest pasujący idealnie do naszego MPK i ich nowej, dynamicznej wizji malowań taboru szynowego. Ohydnie granatowy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wroclaw #komunikacjamiejska #tramwaje #autobusy #mpkwroclaw @mroz3 #transportpubliczny
w.....o - Pamiętacie może rozmowy nt. błędów w Planie transportowym dot. komunikacji ...

źródło: comment_nZstMzACHcv1uMc8sGtpaiLpKFglDQHs.jpg

Pobierz
  • 13
@stassma: W niczym. To żaden zamiennik od troleja.

@donmuchito1992: Zgadza się, produkt całkowicie idiotyczny, jednakże jak na wrocławskie warunki - idealny. Tutaj wszystko musi być na opak przecież, bo inaczej by nie było dynamicznie, jak to Krul Rafał zarządził. Takim oto sposobem podniesiemy prędkość poruszenia się autobusów o kilka km, nie robiąc niczego z drogami oraz zwiększymy kursowanie autobusów poprzez wycięcie 80 wozów. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@wiedro: dobrze, że nie mamy w Breslau Metrobusa na Nowy Dwór. Jak tylko usłyszałem o tym pomyśle to nie mogłem przestać się śmiać. Wrocław z tak świetnie rozwiniętą siecią kolejową powinien bazować na SKM, ba nawet ci "głupi" Niemcy na to wpadli.
@donmuchito1992: Hola hola. Metrobus do mnie dalej jest możliwy, jak metro, bo plan to przewiduje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do SKM-ki - UM z województwem się nawet tym zajęli, jednakże planista uznał, że kolej to przeżytek i nie będzie jej we Wrocławiu. A przynajmniej nie będzie rozwijana. Niech się kolej sama za swoje buduje i uruchamia, a nie, jakieś tam plany transportowe, w dupach im
zalozenie metrobusa jest takie ze dowozi z duzych skupisk ludnosci [czyli np. osiedli] do najblizszej stacji metra/kolei obslugujac tylko przystanki w obrebie danego osiedla autobusami przegubowymi w duzej czestotliwosci no i oczywiscie skomunikowane z metrem/koleja no ale w polsce jak w lesie xD @wiedro:
@WesolyGrabarz: Dlatego osoby, które ogarniają temat na trzeźwo są tu, na mirko. A leśne dziadki, co tworzą cuda, są tam. I to jest ta magia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przyjdzie taki Komar i powie Ci, że gunwo się znasz, bo on jest od transportu. Jebnie Ci, że tramwaje kiedyś będą i tyle. Albo przyjdzie taki Wild i rzuci suchym hasłem, że moderus bieda jest najlepszym tramwajem w