Wpis z mikrobloga

@bygsyti: Piszesz to w kontekście ustawy PiS, który wygląda na to, że chce znacjonalizować ziemie w Polsce . #!$%@? do wafla. Stwierdził jedynie, że obcokrajowcy nie powinni mieć swobody w wykupowaniu polskiej ziemi, a nie że Polacy nie powinni mieć możliwość obrotem ziemi w własnym towarzystwie.
Jakbyś go zapytał czy to państwo powinno mieć władzę nad polską ziemią to by na Ciebie spojrzał jak na upośledzonego.
"jestem za wolnością, ale państwo/naród są ważniejsze od niej


@bygsyti: Ale czy Ty postulujesz likwidację państwa polskiego, bo nie rozumiem? Braun też nie postulował nacjonalizacji polskiej ziemi. Dorabiasz mu gębę. Korwin kiedyś powiedział tak: "Państwo powinno mieć kontrolę nad Policją, Wojskiem, Wymiarem Sprawiedliwości i rzeczami ważnymi z strategicznego punktu widzenia tj: autostrady, mosty itd.." Gdyby Polsce groziło przejęcie ważnych strategicznie punktów to Korwin by robił siedmiomilowe skoki, żeby do tego nie
@Primusek: Ja tylko streściłem Brauna... facet nie chce żeby Niemiec czy Amerykanin mógł kupić ziemię... bo tak. Pomijając już głupotę stawiania w opozycji wolności obrotu ziemią i istnienia państwa, Braun zwyczajnie popłynął, bo uznał że z jakiegoś powodu tylko Polak ma mieć prawo kupić polską ziemię (dlaczego nie polskie chrupki czy majtki?).
Komunistyczna ustawa PiS ma przecież to na celu: ziemię może kupić tylko rolnik po to żeby nie kupił jej
Ja tylko streściłem Brauna


@bygsyti: No właśnie nie zrobiłeś tego tylko mu gębę dorobiłeś. Widocznie jego publicystykę znasz wybiórczo albo w ogóle.

A jeśli cytujesz Michalkiewicza, to wypadałoby przynajmniej wskazać. Jeszcze ktoś postronny uzna że sam ulepiłeś to o "ludzkiej swawoli"...


@bygsyti: Sugerujesz, że się popisuję? W ogóle co to ma do rzeczy? Człowiek, który daje tag #bekazprawakow #!$%@? się o to, że nie powiedziałem, że cytuję idola prawaków Michalkiewicza.
Co do cytowania, to wali mnie kto coś powiedział. Chodzi po prostu o elementarną uczciwość i nieprzywłaszczanie sobie cudzych słów


@bygsyti: Gdzie ja sobie to przywłaszczyłem?! Gdybym powiedział E =mc^2 i nie powiedział kto do tego doszedł to też sobie przywłaszczam? Jeśli Ty jesteś w stanie stwierdzić, że to jego słowa to tym bardziej bekowi prawacy.
@Primusek: Well... gdybyś powiedział E=mc^2, to opierasz się o dorobek naukowy ludzkości (chociaż 50 lat temu wyglądałoby to ciut inaczej). Ale jeśli walisz dosłowny cytat z osoby trzeciej jako własną wypowiedź, to jest to po prostu nieuczciwe i tyle.

A z "prawakami" przestałem się utożsamiać widząc jaką popelinę z wolności robią ludzie pokroju Brauna właśnie.

@Variv: Niestety masz rację. Jednak potrzebowałem paru lat żeby do tego dojść...