Wpis z mikrobloga

@av18: optymalne oszczedzanie zawsze na propsie, jeżeli będziesz chciał w cos zainwestowac lub/czyli podnieść standard życia to niby z czego? kredyt?- le fuu rodzice? wstyd trochę, poza tym lepiej mi sie śpi jak wiem ze mam sporo szekli na koncie :)))
Szkoda, że nikt nie plusuje. Ankieta przez to szybko wpadnie w czeluście mirko. Mało osób weźmie w niej udział
@av18: Oszczędzam połowę mojej pensji przy zarobkach koło średniej krajowej. Póki nie mam dzieci, to warto korzystać z tego i zbierać, by potem kredyt nie przygwoździł zbyt mocno przy budowie domu.
@av18: Fajny temat. Ja oszczędzam. Zaraz po wypłacie wszystko ponad zdefiniowaną przez siebie kwotę wysyłam na oszczędnościowe (to co zostanie z poprzedniego miesiąca + fragment nowej wypłaty). Więc start w nowy miesiąc mam zawsze taki sam. Nie ważne, czy przybaluje, czy robię nadgodziny, czy coś sobie kupię. Po prostu mniej odłożę. Oczywiście działa to w dwie strony. Jak mam za dużo wydatków, to pociągnę z oszczędnościowego.
Oczywiście działa to w dwie strony. Jak mam za dużo wydatków, to pociągnę z oszczędnościowego.


@Colos: Też tak robiłem, ale do czasu. Zrezygnowałem ze zdalnego dostępu do kont oszczędnościowych - tylko wizyta w placówce i wypłata/zlecenie przelewu. To czyni cuda :) Musi się naprawdę wydarzyć coś poważnego, żebym się fatygował do banku.
uwielbiam patrzeć jak liczba oszczędności rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet nie mam konkretnego celu, sam fakt posiadania pieniędzy mnie cieszy. Trochę jak sknerus mak kwacz xd


@Graf: mam to samo, zbieram niewiadomo na co, a potem jak chce sobie cos kupic co kosztuje np. 10% zaoszczedzonych pieniedzy to nie kupuje, bo nie moge przebolec tego ze mi sie uszczupli kupka i wroce do punktu w ktorym
@Mordeusz: W sumie niezły pomysł. Ja mam tylko jedną wypłatę w miesiącu za darmo z oszczędnościowego (tzn, po drugiej wypłacie chyba tracę skumulowany %, albo sam nie wiem co się dzieje). Oczywiście na samą myśl cebula się w kieszeni obiera, więc ostatni raz wypłacałem z oszczędnościowego chyba z pół roku temu i to dla znajomego, bo potrzebował.

@Wafellini: Kupuję sobie dysk SSD od pół roku. Na początku marca właśnie mi