Wpis z mikrobloga

@GoonSquad: Może się dołączę (jako hejter PHP). Wady tego języka:

- Niejednolita biblioteka standardowa

- Brak jasnego planu rozwoju

- Chaos w kodzie interpretera

- Słaba typizacja (co daje w wyniku np. że operator równości jest nieprzechodni: "0" == FALSE && "" == FALSE && "" != "0")

- Mieszanie HTML'a z PHP'em

-

eval
który nie jest funkcją a built-inem w język (przez co nie można go wyłączyć nawet w
  • Odpowiedz
@Hauleth: Dzięki za odpowiedź:) a skąd w takim razie bierze się ogromna popularność tego języka? Jest mnóstwo ofert pracy dla programistów PHP, a dla takiego ruby czy pythona jak kot napłakał...
  • Odpowiedz
@GoonSquad: Odpowiedź jest bardzo prosta. PHP było wcześniej wykorzystywane w webdeveloperce. Windows też jest popularny, a czy jest najlepszy? Porównaj jednak średnią płacę programistów Rubiego a PHP. Dodatkowo teraz coraz mniej nowych serwisów powstaje w PHP, bo ten język ma więcej wad niż zalet: słabo z wielowątkowością, skalowalność - zerowa, zarządzanie pakietami - niedawno pojawił się composer, ale tam większości bibliotek i tak nie ma. Dodatkowo spójrz, że każdy nowy framework
  • Odpowiedz
@Hauleth: dzięki wielkie za odpowiedź:) to co Ty proponujesz? ruby, python czy jeszcze coś innego? a to, że ruby ma tak "prostą" składnie nie będzie problemem jeśli ktoś się go uczy jako pierwszego języka? Chodzi mi o to, czy ludzie (pracodawcy) nie patrzą potem na takiego kandydata jak na kogoś kto poszedł na łatwiznę?:P
  • Odpowiedz
@GoonSquad: czy ja wiem, czy Ruby jest taki prosty? Może początkowo tag wygląda, ale im głębiej w las tym więcej drzew. Ja jakoś nigdy nie spotkałem się z takim stwierdzeniem, że programista Rubiego poszedł "na łatwiznę". Częściej słyszę, że "programiści Rubiego są drodzy", co jest prawdą. Nie jest dużo pracy w Rubym w Polsce, ale również jest mało developerów, przez co jest konkurencja.

Ja zaproponuję naukę Rubiego, ale przetestuj wszystkie i
  • Odpowiedz
@Hauleth: Tylko, że niestety nie mogę się w chwili obecnej kierować tylko moimi upodobaniami, bo muszę patrzeć na to pod kątem ekonomicznym. Jako, że mam studia nieinformatyczne to nie w każdej technologii będzie mi łatwo (zauważyłem, że w niektórych językach bardziej zwraca się uwagę na wykształcenie niż innych) jeszcze dochodzi do tego fakt, że pracy dla programistów np. pythona jest mało, a ja chciałbym za jakiś czas na tym zarabiać:P
  • Odpowiedz
@GoonSquad: ja z moimi technologiami jakoś nie narzekam. W Poznaniu jest praca dla Railsowców (https://netguru.co/), poza tym jak ogarniasz to większość przyjmie Cię nawet jeśli masz podstawy tylko technologii. Dodatkowo jak już umiesz programować to nauczenie się nowego języka to są maks 2 tyg.

Oprócz tego zawsze zostaje Ci praca jako freelancer (a wtedy klienta obchodzi najczęściej tylko efekt końcowy) lub zdalna.

Jeśli chodzi o serwisy, które używają Rubiego (jeśli
  • Odpowiedz
@Hauleth: dzięki wielkie:) na szczęście i nieszczęście mam jeszcze ponad tydzień sesję, więc mogę się wstrzymać z wyborem back-endu:D ale nurtuje mnie to już od miesiąca...
  • Odpowiedz