Wpis z mikrobloga

Rozumiem, że jeśli jestem wasalem i w królestwie rada niema żadnej mocy sprawczej, to nie mogę wypowiedzieć wojny nikomu? Bo spełniam wszystkie warunki by "uzasadnić" swój atak - król jest moim przyjacielem, posiadam roszczenia do danego terenu (teren poza królestwem), król winien mi jest przysługę, wojna jest osiągalna, mało tego, mam nawet z nim sojusz, który zawarłem zanim odziedziczył tron, ale pisze "the council must agree" i co się sprowadza chyba do tego, że skoro council nie może agree, gdyż niema takiej mocy, to wypowiedzieć wojny nie mogę... jeżeli tak, to niezła głupota gry. Król mnie lubi, musi mi się odwdzięczyć, ale nie może tego zrobić, bo rada nie wywołuje wojen, tylko on xD

I drugie pytanie - nie ogarniam czemu, ale chyba mam jakiś niewidoczny pakt o nieagresję z królem... niby nic w relacjach niema, ale nie mogę stworzyć frakcji w królestwie, gdyż pisze, że mam pakt z królem... #ck2 #paradox #paradoxinteractive
  • 3
@Dorogon: Pierwszy problem rozwiązał się w taki sposób, iż zmarł mi król i ukazało się, że problemem nie był król czy rada, a tylko to, że wcześniej raz już ich atakowałem i miałem ich jako trybutów - czy da się taki status jakoś usunąć?
Pierwsza sprawa -Kwestia crown authority? Wiem, że ma to wpływ jakie wojny możesz wypowiadać, ale chyba tylko w obrębie królestwa.
"Absolute Crown Authority gives one final privilege: vassals can no longer go to war (except to rebel) at all." -za ck2 wiki