Wpis z mikrobloga

Dlaczego #szczecin jest taki #!$%@? brzydki? Duże miasto na zachodniej granicy więc powinno być bogate i ładne a wygląda jakby zatrzymało się w czasie gdzieś w okresie najbardziej gnijącej komuny. Dąbie to w ogóle masakra. Szaro, kioski, budki i ławki pamietajace gierka i chyba ostatnio wtedy odnawiane i żule na każdym kroku.
  • 26
  • Odpowiedz
@kened332: każde miasto tak wygląda, tylko zależy gdzie się pójdzie. Nigdy nie zrozumiem tej podniety innymi polskimi miastami, ale może za dużo za granicą widziałem już.
  • Odpowiedz
Zresztą Szczecin ma ogromny potencjał.


@kened332: słyszę to cały czas... i nic się nie zmienia :D

Warszawie powinno zależeć żeby miasto na niemieckiej granicy prezentowało się dobrze jako wizytówka.


@kened332: hahahahahah :D Czego Ty oczekujesz. Wiesz jak jest ze Szczecinem? Wszyscy o nim słyszeli, ale nikt nie był. Mamy po prostu mega pecha. Miasto zrównane w czasie wojny i nigdy tego nie odbudował - dlatego nasze "stare miasto" wygląda jak
  • Odpowiedz
@kened332: Potencjał to by miał, jakby zainwestowano w niego odpowiednio wcześnie. Tymczasem włodarze miasta zrobili wszystko, żeby pozbyć się ze Szczecina poważnego biznesu i przemysłu.
Turystyka? W regionie są bardziej atrakcyjne miasta i miejscowości do zwiedzania.
Usługi? Tak ... Powstają nowe call center.... Te kilka większych firm IT służy ludziom do zdobycia doświadczenia i uciekania z tego miasta (chyba, że trzyma ich rodzina).
Handel? Wszystko przejęły galerie handlowe, których ilość na
  • Odpowiedz
@shela: ilość m2 powierzchni handlowej na mieszkańca jest mała, plasujemy się w dole stawki.
@john118: @shela: @Shmit: @11mariom: jak ja #!$%@? nienawidzę ul. Wyszyńskiego, zwłaszcza, dołu przy Moście Długim. Tam panuje taki #!$%@? #!$%@? planistyczno-#!$%@? nie wiadomo jaki....

Zawsze chciałem #!$%@?ć wszystkie te budy, postawić nowe wszystkie w jeden styl nawiązujący do gotyku ceglanego, ale będący czymś współczesnym, z małymi skromnymi daszkami dla oka z karpiówki.

#!$%@?
  • Odpowiedz
@Sir_Well_Endowed: a Krzywoustego przy Kościuszki? te budy? też odstraszają. I milion innych miejsc. Pasztecika na Wojska Polskiego się czepiali o szyld, ale o tysiące innych, paskudnych szyldów nie ma komu kiwnąć palcem ;f
  • Odpowiedz
ilość m2 powierzchni handlowej na mieszkańca jest mała, plasujemy się w dole stawki.


@Sir_Well_Endowed: Zgadza się. Ale jest skoncentrowana w jednym miejscu w postaci dwóch molochów: Kaskady i Galaxy (które będzie rozbudowane). Kawałek dalej jest CH Molo, i po drugiej stronie ulicy Tesco, a po drodze galeria Turzyn z Nowym Turzynem. To wszystko w promieniu 10 minut jazdy samochodem. Za kolejne kilka minut masz Auchana, a po drodze jeszcze Makro. W
  • Odpowiedz
Za kolejne kilka minut masz Auchana


@shela: akurat ten Auchan niech sobie tam będzie - mówię o tym w "Kołbaskowie". W ten sposób po drodze z Turzynu masz jeszcze Tesco i Carrefoura.

A wiecei co mi się w wielu miastach za granicą podoba? W centrum są małe galerie, coś jak Kupiec (no nieco większe może), a takie duże są na obrzeżach. I w niektórych miastach jest jedna ulica, przy austradzie gdzie
  • Odpowiedz
@11mariom: Z Auchanem dałem tylko przykład :)

Za naszą zachodnią granica galerie handlowe zamysłem są w zasadzie tym, czym był Posejdon (kto jeszcze pamięta) i to się sprawdza (akurat jestem w Berlinie więc jednym tchem wymienię KaDeWe, Galeria Kaufhof, Karstadt).
Sklepy wielkopowierzchniowe są wywalone poza centrum, a marki real czy MM mają ograniczone powierzchnie.

A MM masz w sąsiednim centrum handlowym zwanym Marcredo Center zaraz obok Juli ;)
  • Odpowiedz
gwoli ścisłości MM jest 5min piechotą od Agata Meble.


@Sir_Well_Endowed: no dobra, kiedyś nie było :D nie trafiony przykład z tym MM, nie znam prawego i w sumie jak tam jestem to włąśnei w Agacie jak już , bo cała reszta raczej jest po normalnej stronie miasta :D
  • Odpowiedz
Dlaczego #szczecin jest taki #!$%@? brzydki?


@kened332: Zamknij morde

Dąbie to w ogóle masakra.


@kened332: Bo prawobrzeże powinno starać się o autonomie

Miasto zrównane w czasie wojny i nigdy tego nie odbudował


@11mariom: Bo zamiast odbudować, to rozbierali co pozostało i wywieźli cegły do stolicy. Od dziadka usłyszałem, że pamiętał wiele budynków z lekkimi uszkodzeniami, a i tak je rozebrali i odesłali materiały

#!$%@? uporządkować ten #!$%@? #!$%@? pomiędzy
  • Odpowiedz
Bo zamiast odbudować, to rozbierali co pozostało i wywieźli cegły do stolicy. Od dziadka usłyszałem, że pamiętał wiele budynków z lekkimi uszkodzeniami, a i tak je rozebrali i odesłali materiały


@Szrlh: i dlatego mimo podobnej skali zniszczeń po wojnie w obu miastach - Warszawa ma stare miasto, a my nie… ;(
  • Odpowiedz