Wpis z mikrobloga

@Axelio: na etykiecie jest napisane ile jest mięsa w mięsie i z jakiej wytwórni pochodzi... W Polskim mięsie istnieją regulacje a w USA ich nie ma. Każdy moze faszerować świniaka czym chce.
  • Odpowiedz
W Polskim mięsie istnieją regulacje a w USA ich nie ma. Każdy moze faszerować świniaka czym chce.


@crystaldragon: źródło potrzebne. Poza tym jeżeli myślisz, że w polskim sklepie kupujesz ubitego polskiego świniaka to się srogo mylisz xD Nie wspomnę o tym, że świnie w UE też się faszeruje antybiotykami i jest wiele sposobów, żeby obejść normy. Poza tym wołowina jest zdrowsza. Mielone z ziemniakami i jakąś surówką z majonezem są tak
  • Odpowiedz
@Taco_Polaco: Istnieje w UE zakaz. Inna sprawa polega na tym ile osób tego przestrzega. http://zielonewiadomosci.pl/zw/10-powodow-dla-ktorych-ttip-jest-grozny-dla-zywnosci-i-rolnictwa/

@geuze: Do ciebie pasuję #shitwykopsays , twoja ignorancja jest porażająca. Nawet już nie będę ci tłumaczył że tłuszcz tłuszczowi nierówny i cukier cukrowi nierówny, nie mówiąc już o błonniku,witaminach itd. Tu macie dokument gdzie facet przez miesiąc żywił się jedynie w waszym zdaniem zdrowych hamburgerach. Zaspojleruję wam że nie skończyło się to dobrze.
Nie bez
c.....n - @Taco_Polaco: Istnieje w UE zakaz. Inna sprawa polega na tym ile osób tego ...
  • Odpowiedz
Tu macie dokument gdzie facet przez miesiąc żywił się jedynie w waszym zdaniem zdrowych hamburgerach.


@crystaldragon: A gdzie ja napisalem ze jedzenie na okraglo hamburgerow jest zdrowe? Pisalem tylko o twoich idiotycznych stwierdzeniach ze w USA nie ma kontroli nad miesem. Jedzenie na okraglo dowolnego posilku przez miesiac bedzie mialo kiepskie skutki.

Nie bez powodu amerykanie to spasione grubasy.


Widze ze USA widziales na obrazku bo pada kolejne #shitwykopsays
Kto jest
  • Odpowiedz
@Axelio: zawsze mam beke z ludzi którzy mówią ze żarcie z maca jest niezdrowe. oni mają tam wysokie standardy i muszą się ich trzymać. fakt ze nie jest to dietetyczne żarcie ale nie żeby jakieś mega gówno bo u nich woreczek w którym trzyma się ser kosztuje 60zl.
  • Odpowiedz
W przypadku mielonych przynajmniej wiem skąd jest to mięso i co do niego dodaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@crystaldragon: no tak. W mojej studenckiej jadłodajni (popularnie nazywanej chlewem), kiedy któregoś dnia wewnątrz mielonego znalazłem odrobinę tartego buraka, to pamiętając, że dnia poprzedniego był sztukamięs niemal nie do pogryzienia i buraczki na ciepło, nie miałem cienia wątpliwości, skąd się wzięło mięso na mielone i co zostało do niego
  • Odpowiedz