Wpis z mikrobloga

Dziś wybrałem się do dietetyka na analizę składu ciała. Od dawna nosiłem się z takim zamiarem. Koszt: 20zł.

Wyniki? Jest lepiej niż myślałem, a wręcz zajebiście. Szczególnie jeśli chodzi o % tłuszczu. W nogach, które są moją najmocniejszą i najlepiej rozbudowaną partią mam go najmniej (mniej jak 11%), co mnie zadziwiło. Wracając do cyferek:

Waga: 81,4 kg

Waga mięśni: 67,1 kg

Procent tłuszczu w organizmie: 13,2 %

Masa kości: 3,5 kg

BMI: 24,6

Wiek metaboliczny: 12 lat (tu pani powiedziała mi, że mniej nie pokazuje ta maszyna, więc może być jeszcze lepiej).

Procentowa ilość wody w oranizmie: 61,5%

Jest tego jeszcze trochę, ale to główne wyniki.

#silownia #mikrokoksy #wzdrowymcielezdrowyduch
  • 19
  • Odpowiedz
@b0br: Stajesz na takiej wadze z elektrodami, dwoma rękoma trzymasz kolejną elektrodę przed sobą. Wklepują Twoje dane do maszyny (wzrost, wiek, ogólna aktywność sportowa). Po kilku sekundach masz odczyty. Później posiedziałem z panią i mi omówiła co wszystko znaczy, jakie są normy i do czego powinienem dążyć z moim aktywnym trybem życia.
  • Odpowiedz
@severian: Kości wzmacniają się razem z mięśniami.

Co prawda nie tak szybko jak mięśnie, więc żeby wszystko było ok należy progresować powoli, ale to dla wielu (w tym mnie) raczej nie jest problem :D
  • Odpowiedz
@severian: u mnie na siłowni stała taka maszyna, co tydzień sobie robiłem wydruk sam, drukowała taki fajny paragon ; D ale zabrali już ;( Wyszedłm mi 1% tłuszczu przy prganach wewnętrznych, bardziej zdrowy być już nie mogę ; D A moje kości 3,0kg wyszły, ale jestem dość drobny ;)
  • Odpowiedz
@severian: @ktoszpolnocy:

Eh, równie dobrze mógłbym powiedzieć "nie wierz bezgranicznie w każdy obrazek", ale nie o to chodzi.

Obrazek jest poprawny, tylko on mierzy poziom minerałów w kościach, a nie łączną masę samych kości: http://www.wagi-medyczne.pl/pdf/analizatory-Tanita/Interpretacja-wynikow-analizator-masy-ciala.pdf

Wpisz sobie w google np "masa szkieletu człowieka" i każdy link zwróci Ci, że waży on kilkanaście % całkowitej masy ciała.

Sformułowanie "Masa kości" bez dodatkowego wyjaśnienia, co dokładnie jest mierzone jest mylące.

Jak widać
  • Odpowiedz
@applicative_functor: ok dzięki za sprostowanie. Czegoś na wypoku zawsze się można dowiedzieć :)

A ja od soboty czekam na swoje wyniki. Ale chyba przez to że nie przedłużyłem karnetu, to już mają klienta w dupie. Pisałem im maila, pisałem znajomemu co tam pracuje i nic. Jak znajdę inną siłownię to już tam nie pójdę, bo mimo, że instruktorzy fajni, to właściciel mnie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@severian: taktyczny, bo jak znajdę czas to muszę Cię podpytać co, gdzie i jak. I jakim cudem w tak niskiej cenie.

Chyba, że doczytam w komentarzach, bo teraz nie dam rady.
  • Odpowiedz