Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję waszej pomocy, 22 kwietnia wyjeżdżam do Irlandii i porzucam ten kraj bez perspektyw.\
Zamierzam wynająć mieszkanko w Cork i na miejscu poszukać pracy w międzyczasie utrzymując się z oszczędności.
Nie mam żadnych specjalnych kwalifikacji, pracowałem rok jako barman, potem rok jako "człowiek od wszystkiego" w firmie reklamowej, głownie obsługa programów Adobe i pomoc z komputerami.

Wiem że ważne jest wyrobić PPS jak najszybciej i założyć konto bankowe.
Poradźcie co jeszcze warto zrobić po przyjeździe na miejsce, czego oczekiwać i jak szukać pracy.
#emigracja #irlandia #praca #zagranico
  • 32
  • Odpowiedz
@mars83: Bilety już kupione, także nawet praca w MacDonaldzie wystarczy i na początek. Po cichu mam jednak nadzieje że uda mi się złapać coś lepszego, myślałem też że na zbliżający się okres letni będzie trzeba kelnerów, recepcjonistów czy innych prostych pracowników.
  • Odpowiedz
@ZieloniutkiOkraglutki: Wygoogluj sobie PSA license Cork i na bank będzie kilka firm które taki kurs robią, niektóre dają odrazu pracę po kursie inne nie. Z taką licencją idziesz do jakiejś agencji pracy i masz praktycznie prace od ręki, oczywiście jeśli chcesz pracować jako ochroniarz. Ja ci nie mogę polecić nikogo osobiście bo robiłem licencje w Dublinie.
  • Odpowiedz
@ZieloniutkiOkraglutki: zanos kopie do hoteli i restauracji. Jeśli po miesiącu nikt nie odpowie, to zanieś kolejną kopię w te same miejsca. Jeśli chcesz robotę jako kelner, to poproś recepcję o przekazanie do restaurant manager. Jesli chcesz na zmywak, to niech przekażą do head chef.

W takich miejscach papiery często sie gubią na recepcji. Wiem, bo często mnie krew zalewa jak proszę biurwy o stertę cv, a one mówią, że nie ma
  • Odpowiedz
@UrbanHorn: Dzięki za radę, z tego co widzę koszt to około 200€, także na pewno wyrobię.
Gdybyś mógł trochę przybliżyć specyfikę pracy takiego ochroniarza byłbym wdzięczny, bo jedyni z jakimi miałem kontakt w Polsce to bramkarze w klubie w którym pracowałem i ochrona supermarketu o której się trochę nasłuchałem od wujka ochroniarza.
  • Odpowiedz
@ZieloniutkiOkraglutki: Żeby pracować na bramce trzeba mieć dodatek do podstawowego kursu, to jest wtedy PSA Door Supervisor, normalna licencja ci pozwala pracować na każdym innym normalnym stanowisku. Zazwyczaj standard jest taki że po prostu siedzisz gdzieś albo stoisz/patrolujesz przez 12h, dosyć nudna robota. Jednak jak masz farta to u mnie np. jest posada że goście przed monitorami w control roomie siedzą, widok z każdej kamery w budynku, numery alarmowe itp. To
  • Odpowiedz
@UrbanHorn: W takim razie praca dużo się nie różni od tego co w Polsce. Wujek przed kamerami przeczytał mnóstwo książek i przeszedł gier.
Jak wygląda średnia godzinówka i czy płaca bramkarza jest wyższa? Bo pewnie dużo bardziej niebezpieczna, a przynajmniej takie jest moje wyobrażenie, mając w wyobraźni obraz pijanych Irlandczyków.
  • Odpowiedz
@ZieloniutkiOkraglutki: Tak, bramkarze zarabiają więcej ale ile dokładnie nie wiem bo nigdy jako taki nie pracowałem, ponoć między 15-20 euro/h. Dla normalnego ochroniarza minimalna krajowa jest 10.75 co da ci mniej więcej 10 na ręke. Pracując przez agencje na 99% tyle byś zarabiał, pracując bezpośrednio dla jakieś firmy możliwe że będzie to trochę lepsza stawka, ewentualnie z czasem pracy będą drobne podwyżki.
  • Odpowiedz
Dość ciężko jest o pracę teraz.


@mars83: o pracę jest łatwo, ale o dobrze płatną bez skilla to marzenia..

Szczerze, zastanawiałem się na kursem na statek :p


@ZieloniutkiOkraglutki: jak to powiedział syn kapitana:

na statkach nie ma pracy dla irlandczyków


Teraz dla polaków raczej też nie, wszystko chyba pływa pod banderą cypryjską

W McDonalds itd zawsze szukają, bo duża rotacja
  • Odpowiedz
@rzet: to, że o gówno pracę jest łatwo to wszędzie jest łatwo. Zgoda. Jednak o taką gdzie masz jakieś benefity i gdzie nie będą Cię #!$%@?ć na każdym kroku jest trudno. I to jest fakt ;P
  • Odpowiedz