Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam dla Was coś nowego (a przynajmniej nowego w naszym kraju) - chinaprices.pl - porównywarka cen telefonów w chińskich sklepach.

Wszystkich miłośników chińskich telefonów chciałbym zainteresować projektem, który z prywatnego arkusza stał się pomysłem na nieco większe narzędzie pomocne w wyszukaniu aktualnych cen chińskich telefonów. Mam nadzieję, że uznacie je jako przydatne zwłaszcza dla wszystkich tych osob, które planują zakup telefonu chińskiej marki. Serwis chinaprices.pl to porównywarka ofert telefonów w chińskich sklepach zarówno tych dużych, jak i tych mniejszych operujących na aliexpress. Na początek monitoruje ceny ponad 350 telefonów 24 marek m.in Xiaomi, Meizu, Oppo, ZTE, Cubot, LeTV w 11 sklepach. Na początek są to:
- Gearbest, Banggood, Tvc-Mall, Spe-mall, Geekbuying, Everbuying, Fasttech, Ibuygou
- a na Aliexpress: Goldway, Top-One, Fantacy

W celach porównawczych dodałem tez oferty ze skąpca i ceneo przeliczone na dolary (ale bez uwzględniania VATu). Czasem nie ma sensu zamawiać w chinach ale trzeba uważać bo niektóre z tych sklepów telefon właśnie w chinach Wam zamówią.

W planach mam dodawanie kolejnych sklepów, na pewno będą to:
- Pandawill, TomTom, Coolicool, Dealextreme. A także inne, które mam nadzieję Wy, korzystający z serwisu zaproponujecie.

Serwis jest w "wersji beta", znajduje się on jednak w takim miejscu, że w celu jego udoskonalenia niezbędni są odwiedzający - to które telefony ich interesują, których telefonów jest brak, ich opinie i uwagi.
Nie ukrywam, że jest to też mój pomysł na jakiś biznes w przyszłości, nie wiem czy dobry, ale każdy jakoś zaczynał więc proszę o wyrozumiałość, motywację i hmm, nie podcinanie skrzydeł :-)

Więc jeśli Ci się podoba, proszę o plusik i podrzucenie linku znajomym :-)

#aliexpress #chinaprices #banggood #gearbest #everbuying #ibuygou #chinskietelefony
  • 20
@Bij00u: jest to oczywiście w planach jeśli tylko technicznie to ogarnę bo póki co sam zbieram dane nie mam pozycji by takie sklepy chciały mi podsyłać swoją ofertę w plikach xml :-) Dlatego właśnie m.in potrzebne są mi Wasze odwiedziny :-)
natomiast same kupony oczywiście mają wpływ na cenę telefonów ale te większe są indywidualne albo eventowe, a te ogólnodostępne i bardziej "stałe" to zwykle 2-5 dolców.
@chinaprices: pierwszy blad, macie niedokladnie "zczytywana" oferte.
Mi4 u was w wyszukiwarce jest wersja 4g, ktora przenosi na GB do wersji 3g (bez LTE) i tak samo podana jest cena dla goldwaya za wersje 3g (u was w opisie ma LTE).
To chyba najbardziej popieprozny model wystepujacy w X wersjach i stad takie bugi.
@PurpleHaze: o! i m.in dlatego jesteście mi tam cholernie potrzebni :-) na stronce jest system do zgłaszania tego typu błędów jeśli tylko ktoś będzie miał ochotę to będę bardzo wdzięczny za tego typu raporty.
@chinaprices: mnie najbardziej odrzuca pl/en. Przez to, żę się przeplata, to mam wrażenie, że strona zrobiona na kolanie i dane w niej zawarte są tak samo, niechlujnie zrobione. Zrób wszystko PL albo EN
@Kokos: w najbliższych planach są tablety, jakieś bardziej popularne gadżety jak np. mi band, powerbanki. O Tunerach dvb nie myślałem ale jest to fajna propozycja, odtwarzaczy mp3 chyba już nie ogarnę tego jest strasznie dużo :-)
@chinaprices: spoko, może jeszcze zmienisz zdanie albo serwis się rozrosnie o dobry algorytm nie wymagający ręcznej roboty. :-) tunery i odtwarzacze są często sprowadzane. Choćby skupić się na wiodących markach pozyskiwanych regularnie przez mp3store i alledrogo.
fajnie by było gdyby była możliwość wybrania waluty, zeby automatycznie przeliczało ceny na np złotówki. aktualne kursy można napewno z neta pobierać automatycznie. albo nawet ręczną opcję żeby uzytkownik wprowadził kurs z reki. a zeby obok ceny w $ wyswietlała się cena po przemnożeniu przez podany kurs, wtedy by mozna wprowadzić sobie aktualny kurs po którym twój bank przelicza waluty.