Wpis z mikrobloga

Witam. Mam zamiar zakupić sobie tablet z klawiaturą (mobilny - 10 ' - 11'). Początkowo chciałem kupić Chuwi HI8 (dobre opinie etc.), ale postanowiłem że zwiększę budżet i kupie już coś lepszego. Wpadłem na tablet Cube I7 Stylus. Dużą zaletą jest rysik który ma 1024 poziomy nacisku (lubię posiedzieć trochę w grafice). Mam dwa pytania:
Czy jest jakiś inny konkurencyjny tablet w tej cenie (299$ + rysik + ew. klawiatura)?
Czy #tablet dostępny na #gearbest nie jest jakiś 'zbiedowany'? http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_227132.html
(w opisie jest że posiada procesor 1 GHz, a na #banggood widnieje informacja o 2 GHz - ale jest dużo droższy)

Wiem, że jeszcze święta i że pod tagami #gearbest #banggood ludzie oczekują fajnych ofert czy okazji, ale może znajdzie się ktoś kto pomoże ( ͡º ͜ʖ͡º)?

#tablet #gearbest #banggood #cube

  • 9
@michalek92: to raczej nie jest dobry zakup. Bardzo slaby cpu, bateria tylko 4,5kmah i 300$ to sporo jak za cos takiego. Sam mocno zastanawiam sie nad chuwi vi10 lub hi10. Okres swoje priorytety i wybierz cos. Ewentualnie poczekaj na laptopa od xiaomi, a jezeli to ma byc tablet to bierz mipad 2 z windosem.
@Re-volt Też myślałem nad tymi chuwi - aczkolwiek tablet głównie chcę używać na spotkaniach/wykładach gdzie mogę z łatwością dopisywać sobie notatki 'ręcznie' rysikiem - dodatkowo trochę posiedzieć w grafice (1024 poziomy nacisku to już dosyć dobra wartość). Dodatkowo z tego co czytałem CPU jest dużooo lepszy niż te z chuwi czy też często dawane (np do mi pad-a 2) Z8500 czy też jeszcze gorszy Z8300. Dlatego dziwi mnie, że piszesz o słabym
@Re-volt, @michalek92: co do baterii, to czasem piszą, że jest 2 * 4,5, a czasem, że drugie 4,5 jest w stacji dokującej.. ciężko powiedzieć

edit: znalazłem coś takiego:

Good Day! Im just confused with the battery size.. im looking at the Cube i7 Stylus on Gearbest, they offer free shipping to the Philippines but the battery size on the item description is only 4500mah, while yours is 9000? Is
@chyba_ty dzięki za informacje o baterii.
Co do konkurencji to jedynie Teclast X2 PRO również z #gearbest :
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_252601.html?wid=3&utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

Cana podobna bo Cube i7 jest wysyłka z Chin + VAT a Teclast X2 PRO wysyłka z EU czyli bez VAT-u
Parametry chyba identyczne jedynie ten Telcast ma rysik z 256 poziomami nacisku i nie wiem czy ten od WACOM z 1024 by zadziałał.
Jeszcze poczytam i zaczekam na inne opinie ale wydaje
@michalek92: mam ten tablet i mogę o nim coś niecoś powiedzieć.

1. Procek jest dobry - Core m gniecie jajka wszystkim Atomom. Do tableta imo wystarczy.
2. Bateria starcza mi na jakieś 4-5,5 h neta i apek metro przy 20% jasności.
3. Wolne WiFi (podobno można wymienić antenę na taką z laptopa i będzie lepiej).
4. Mocno się grzeje w części, gdzie jest CPU (jeśli się nie dotyka, to nie przeszkadza