Wpis z mikrobloga

Bardzo mi przykro ale zmierzamy ku zagładzie. Taka jest prawda.
Absolutnie ku końcowi.
Jeszcze kilkaset lat temu nie było AIDS lub byliśmy na nie odporni. W średniowieczu nie chorowano na raka, alergie czy inne gówna.
Teraz natomiast jesteśmy chorzy, grubi i bolą nas plecy. Czy ktoś p.n.e. nie trafił laktozy?

#zycie #czlowiek #przemyslenia #przemysleniazdupy #takaprawda #prawda #ewolucja
kary_koniu - Bardzo mi przykro ale zmierzamy ku zagładzie. Taka jest prawda.
Absolut...

źródło: comment_286RHyYrR492gs4YyokAjeHKgEn65ne7.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • 293
@kary_koniu: w sredniowieczu jak sie mialo szczęście to sie dozywalo 40 roku zycia.Nie bylo raka?A jak ci biedni ludzie mieli to stwierdzic?Stary od paru tygodni zle sie czuł az kiedys umarł. Znachor ziolkami nie pomógł.W średniowieczu rodzina byla szczesliwa jak trzecie dziecko wrescie dozylo 5 roku zycia.

Wiec w średniowieczu az tak zajebiscie nie bylo
  • Odpowiedz
@kary_koniu: Mongołowie dla przykładu od zawsze nie trawili laktozy dlatego spożywali tylko i wyłącznie przetworzone mleko. Co do reszty to słabo z twoją wiedzą, zainteresuj się tematem potem zacznij swoje przemyślenia.
  • Odpowiedz
Czy ktoś p.n.e. nie trawił laktozy?

@kary_koniu: No nie trawił. Dlatego umierał z odwodnienia od sraczki.

W średniowieczu nie chorowano na raka, alergie czy inne gówna.

@kary_koniu: Przecież chorowano. Po prostu jeśli już zapisywało się przyczynę śmierci to
  • Odpowiedz
w sredniowieczu jak sie mialo szczęście to sie dozywalo 40 roku zycia


@1tona: #!$%@?, no chyba ze arystorkacja nie miala raka. Inna sprawa jest niska przezywalnosc noworodkow, wszechobecne wojny i fakt ze wiekszosc wypadkow i skaleczen konczyla sie smiercia nie dla tego ze nie wiadomo bylo jak im pomoc, tylko po prostu chlopow nikt nie leczyl.

oczekiwana dlugosc zycia dla arystokracji na Wyspach
  • Odpowiedz
@kary_koniu: "Nazwa rak była używana przez Hipokratesa z Kos (460–370 p.n.e.), Aulusa Corneliusa Celsusa (53 p.n.e. – 7 n.e.) i Pawła z Eginy (ok. 625–690) i została rozpropagowana przez perskiego (według innych źródeł tadżycko-arabskiego) lekarza Ibn Sinę, znanego jako Awicenna (980–1037)"

tak #!$%@?, w średniowieczu nie znano
  • Odpowiedz
  • 1
@Wafellini: po pierwsze ile bylo arystokracji a ile reszty spoleczenstwa.Po drugie co mi po danych "oczekiwana dlugosc zycia , do 64 lat.. " a gdzie średnia?
tu
  • Odpowiedz
@1tona: srednia nie jest miarodajna, bo wiekszosc ludzi umieralo w trakcie lub tuz po porodzie. Ta oczekiwana dlugosc zycia to taka jaka srednio osiagali ludzie ktorzy przetrwali porod i pierwsze tygodnie zycia.

Skoro arystokracja zyla dlugo to znaczy ze w tamtych czasa potrafiono opiekowac sie ludzmi, tylko ze po prostu wiekszosci nie bylo na to stac. Dzisiaj lekarz i sluzba zdrowia jako taka jest powszechna.

W starozytnej Ameryce Poludniowej juz
  • Odpowiedz